Tinder Nedir?

Tinder Nedir?

tinder nedirSosyal medyanın yenilikleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Facebook ile birlikte gelişen sosyal mecralar, artık internetten tanışma hikayelerini de arttırdı. Son dönemde oldukça popüler bir çöpçatanlık uygulaması olan Tinder, yeni nesil bir tanışma uygulaması. Yeni insanlarla tanışmanın yeni yolu olarak Tinder gösteriliyor. Bu uygulamaya kayıt olabilmek için aktif bir Facebook hesabınızın olması gerekiyor. Lokasyon bazlı olarak çalışan bu uygulamada, arkadaşlarınızın listesindeki diğer kişiler ile eşleşmenizi sağlıyor.

Eşleştiğiniz kişiler ekrana geldiğinde, sizden ekranı sağ ya da sol tarafa kaydırmanız beklenir. Sağ tarafa kaydırdığınızda o kişiyi beğendiğiniz bildirisi karşı tarafa iletilir. Onun da sizi beğenmesi durumunda sohbete başlarsınız. Ekranı sola kaydırdığınızda ise o kişiyi beğenmemiş olursunuz ve ardından diğer seçenekler ekrana gelir. Amerika’da ve tüm dünyada oldukça yaygın bir uygulama olan Tinder’in kullanıcı sayısı gün geçtikçe Türkiye’de de artıyor. Modern hayatın koşuşturması içinde yeni insanlarla tanışmaya vaktiniz kalmıyorsa, onları cebinize getirin.

Günün her saati yeni kişilerle tanışmanın yeni yolu olarak gösterilen Tinder, özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören bir uygulama. Özellikle Amerika’da Tinder’dan tanışıp evlenen kişilerin sayısı hiç de azımsanamayacak kadar fazla. Televizyonlarda izlediğimiz izdivaç programlarının daha modern ve sanal versiyonu olan Tinder, internetten yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni insanlarla tanışmak ve belki de hayatınızın aşkını bulmak için deneyebileceğiniz bir uygulama. Hala ücretsiz olan uygulamayı Apple Store ve Google Play’dan indirebilirsiniz.