TBT nedir?

TBT nedir?

tbt-nedir

Son günlerde Instagram dahil olmak üzere tüm sosyal medya siteleri üzerinde yapılan fotoğraf paylaşımlarında #tbt şeklinde kullanılan ve dikkatleri çeken TBT, tüm sosyal medya kullanıcılarının merak konusu haline geldi. Peki son günlerde sıklıkla gördüğümüz TBT ne anlama geliyor? TBT nedir? TBT ne demek? TBT hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

TBT Nedir?

Instagram kullanıcıların son günlerde özellikle geçmişte çektirdikleri ve paylaştıkları fotoğrafları paylaşırken kullandıkları TBT’nin açılımı; Throwback Thursday dir.

TBT, geçmişten bugüne dair fotoğraf yüklemek isteyen kullanıcıların kullandıkları bir etiket sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son günlerde yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından kullanılan ve açılımı, Throwback Thursday olan TBT’nin dilimizde “Ne günlerdi” anlamı ile kullanıldığı düşünülmektedir.

Daha basit anlatımıyla, geçmişte çekilen fotoğrafları tekrar anmak ve yad etmek için paylaşılırken kullanılan hashtag dir. #tbt şeklinde kullanılmaktadır.