Stres çarkı nedir? Stres çarkı nasıl yapılır? En uzun nasıl çevrilir

Stres çarkı nedir? Stres çarkı nasıl yapılır? En uzun nasıl çevrilir

Stres çarkı nedir? Stres çarkı nasıl yapılır? En uzun nasıl çevrilir

Stres çarkı nedir? (Stres çarkı nasıl yapılır?)

Stres çarkı son dönemde gençlerin elinden düşmeyen bir oyuncak olarak karşımıza çıkıyor. Rulman tekerlerin plastik aksam üzerine konulması ile elde edilen düzenek rulmanın dönme özelliği kullanılarak elde edilen bir oyuncaktır.

stres çarkı nasıl hızlandırılır

Gençler arasında yaygınlaşan oyuncak okullarla, parklarda, evlerde ellerden düşmez hale gelmiştir. Başta çocuklar ve gençlere ve yetişkinlere de ulaşan stres çarkı nedir? Ne işe yarar? Nasıl oynanır? hızlandırmak için orta rulmanı dengeli tutarak hızlıca çekmek gerekiyor. orta rulman ne kadar temiz olursa o kadar uzun süre dönme hareketi sağlanır. Orta rulmanı temizlemek için aseton ve diğer temizleyici sıvılar kullanılabilir.

Stres çarkının amacı nedir?

Çarkın asıl amacı stresli anlarda zihni dağıtmak olarak tanımlanıyor. Bir zamanlar yine böyle meşhur olan stres topuyla aynı işi yapan çark şimdilerde bu işi yapıyor. Dönme özelliğinden dolayı çocuklar tarafından ilgi ile karşılaşan stres çarkı tüm dünyada son trendler arasında girmiş durumda.

Dönme hareketi üzerine kurgulanan bu alet onu çocuklar için daha cazip bir hale getiriyor.

Stres çarkı nasıl yapılır? stres çarkı yapımı

Stres çarkları 3 rulmanlı ve 4 rulmanlı olmak üzere 2 türdür. 3 rulmanlıda 1 ortada iki tanede kenarlarda rulman vardır. 4 rulmanlı da ise 1 ortada diğer rulmanlar ise kenarlarda eşit uzaklıklarda olacak şekilde plastik hazne içindedirler. Ortada bulunan rulman dönme işini yapmaktadır.

3D yazıcılar ile de yapılabilen stres çarkları plastik kalıp ve rulmandan meydana gelmektedir.

Stres çarkı nasıl çevrilir?

Merkezinde parmağınızla tutabileceğiniz bölmenin içi daha önce de dediğimiz gibi küçük bilyelerle dolu. Bu bölmeden tutarak diğer parmaklarınız ile uçuna vurduğunuzda stres çarkı dönmeye başlıyor.

stres çarkı batman

birçok çeşidi bulunan çarklar üzerine istenilen figür basıla bilmektedir. 30 Saniye ile 4 dakika arası kendi ekseninde dönebilen bu alet için çeşitli şekillerde dönüş modelleri geliştiriliyor.

Stres çarkının fiyatı nedir? stres çarkı fiyatları, stres çarkı ucuz

Son zamanlarda trend haline gelen stres çarklarının fiyatları da her geçen gün düşmektedir. İlk zamanlarda piyasaya 15-20 TL’den verilen stres çarkları piyasaya daha fazla çeşit ve türde ürün girmesinde dolayı 5-10 TL arasına kadar düşmüştür. Son 5-6 aydır yurt dışından sipariş verilen stres çark ülkemizde artık hemen her yerde bulunuyor. Piyasadaki fiyatı ortalama 6 ile 42 TL arasında.

stres çarkı nerede satılır?

Başta kırtasiyeler olmak üzere oyuncak satışı yapan her yerde bulunan stres çarkları talebin artmasından dolayı her yerde satılır olmuştur. Artık tuhafiyecide satmaktadır, bakkallarda satmaktadır.

stres çarkı n11