Saç Dökülmesi nedir nasıl önüne geçilir?

Saç Dökülmesi nedir nasıl önüne geçilir?

Saç Dökülmesi nedir nasıl önüne geçilir?

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Öneri – Saç Dökülmesi Nedir?

Sağlıklı insanda her gün yaklaşık 20 saç teli dökülür. Kandaki toksin miktarı fazlaysa, zamanla saç soğancıklarını zehirleyerek kurutur ve aşırı saç dökülmesine sebep olur. Bu durum deterjan kullanan kadınlarda çok sık görülür.

Yeni dökülmeye başlayan saçları kurtarmak mümkündür. Fakat uzun süreli kellikten sonra saçın çıkmasını beklemek kuruyan ağaçtan meyve beklemek gibidir.

saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesi nedenleri

Kimyasal madde üreten fabrikalara yakın ikamet etmek, trafiğin yoğun olduğu yerlerde yaşamak, bilgisayarda çok çalışmak, mikrodalga fırınlar, temizlik maddeleri, deterjanlar, kortizon ve doğum kontrol hapları gibi Sentetik hormonlar, antiromatizmal, antidepresan ve diğer ilaçlar, kimyasal saç boyaları ve şampuanlar saç dökülmesine sebep olabilir. Şampuanlar östrojen hormonunu taklit eden kimyasallar, aromalar ve eriticiler içerdiği için saçlar arasında normal olarak yaşayan ve saçların bakımıyla görevli mikropları yok eder, saçın kirlenmesine ve dökülmesine sebep olur.

saç dökülmesi şampuan

Şampuan kullanmaya başlayanın, önce haftada 1, sonra haftada 2, sonra her gün saçını yıkamak zorunda kalması şampuanın temizleyici değil kirletici olduğunu açıkça göstermektedir. Şampuan ve saç kremi kullananların dokuları her gün, bu ürünlerin içindeki 126 kimyasalla etkileşime girer. Bu kimyasalların çoğu, kanser ve alerjilerin yanı sıra, kısırlığa ve tüketicilerin çocuklarında bile ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

saç dökülmesi ne iyi gelir

Saç dökülmesi pek çok sebepten olabilir fakat görünen sebep ne olursa olsun asıl sebep manevidir. Çünkü saçlar kadınlarda kadınlık sıfatlarını, şefkat ve merhamet durumunu gösterir.

saç dökülmesine bitkisel çözüm

saç dökülmesi erkek

saç dökülmesini önlemek