parazit nedir? Nasıl tedavi edilir?

parazit nedir? Nasıl tedavi edilir?

parazit nedir? Nasıl tedavi edilir?

Yeryüzünü ve insan vücudunu atık maddelerden temizlemek için, milyonlarca çeşit canlı görevlendirilmiştir. İnsan vücudunda görev yapan bu varlıklar parazit olarak adlandırılmıştır. Fakat bu ifade, vücutta yaşayan, kurt, mantar, mikrop ve virüsleri hastalıkların sebebi olarak kabul eden çağdaş tıbbın hatalarından biridir.

parazit ne demek

Yaşadığımız ortamda pek çok çeşit kurt yumurtası bulunur. Bu yumurtalar ağız yoluyla sindirim sistemine girer. Sindirim sisteminde uygun ortam bulamazsa dışarı atılır. Çünkü sağlıklı vücut, parazitlerin yaşamasına Uygun bir ortam değildir. Fakat bağırsaklarda ve/veya karaciğerde metabolik atık birikintisi varsa, burada yerleşip üreyebilir.

parazit ilaçları

Katkılı gıdalar tüketen, deterjan, vücut bakım ürünleri ve kimyasal ilaç kullananlarda bağırsakların ve karaciğerin kimyası bozulur. Bu kimyasal ortamda bağırsak dokularında yaralar açılır. Bağırsaklarda üreyen parazitlerin yumurtaları, bu yaralar vasıtasıyla kana karışarak bütün dokulara dağılabilir. Bağışıklık sistemi kuvvetli ise yumurtalar kapsüllerle kaplanıp pasifize edilerek, dokularda ölene kadar saklanır. Kapsülle kaplanan bu yumurtalar da ciddi problemlere sebep olabilir.

bağırsak paraziti bitkisel tedavisi

Örneğin, solucan yumurtalarının şizofreni, egzama, depresyon ve astıma, kıl kurtlarının migrene sebep olduğu tespit edilmiştir. Bugün bağışıklık sistemi çökmüş, dokuların kimyası ilaç ve kimyasallarla bozulmuş olduğu için yumurtalar kapsüllerle pasifize edilemez veya oluşturulan kapsüller erir. Bu durumda dokulardaki yumurtalar parazitlere dönüşerek, yalnız sindirim sisteminde değil, bütün organların dokularında da yaşama ve üreme ortamı bulur.

parazit ilaçları isimleri

bağırsak paraziti ilacı

Kabir hayatında söz edilen kurtların yumurtalarını insan, yaşarken biriktirir; ruh bedeni terkettikten sonra bu yumurtalar canlanır ve çoğalma ortamı bulur. Fakat, kimyasal eritici ve sentetik besin kullananların vücudun’ da bu yumurtalar ölmeden önce canlanır,kabir azabını henüz dünyadayken yaşar.

Parazitler kansere de yol açar.

parazit tedavisi

Bazı parazitler, özellikle bağırsaklarda doğal olarak yaşayabilen tremaitotlar, eritici kimyasallar ve/veya kronik hazımsızlık sebebiyle dokusu bozulan, yaralar oluşan bağırsaklardan kan dolaşımına karışır, organlara dağılır. Dokularda, propil alkol, formaldehit gibi eriticiler varsa kapsüllenmez ve parazitler çoğalma imkanı bulur. Bu maddeler her evde kullanılan kozmetik, deterjan, şeker, şişe suları ve gıda sanayi ürünlerinde bulunmaktadır. Parazitler karaciğerde hepatite, pankreasta diyabete, timus bezinde AlDS’e, beyinde Alzheimer, şizofreni veya depresyon benzeri sendromları akciğerlerde astıma, böbreklerde glomerülonefrite, prostatta prostatite, rahimde endometriyum kalınlaşmasına, gözlerde ve kaslarda ağrı ve kaşıntıya sebep olabilir.

bağırsak paraziti nasıl dökülür

dışkıda parazit belirtileri