Mhrs ne demek MHRS giriş nedir

Mhrs ne demek MHRS giriş nedir

Mhrs ne demek?

MHRS Sağlık Bakanlığının başlattığı online hastane randevu alma sistemine verilen kısaltmadır. Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar başta olmak üzere evinizden kolayca MHRS’den hastane randevusu alıbilmektedir. 182 numaralı telefonu kullanarakta 182 MHRS çağrı merkezine bağlanarak da hastane radevusu alınabilmektedir.

MHRS giriş nedir?

Mhrs giriş sistemi sağlık bakanlığının yeni dev randevu sistemi projesidir. Bütün devlet hastaneleri tek merkezde toplanacak. MHRS randevu sistemi Sağlık Bakanlığınca faaliyete geçirilen online merkezi hastane randevu sistemi demektir.

Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak Türkiye’deki bütün devlet hastanelerinin randevusunu bu sistem üzerinden alabilirsiniz. Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

[metaslider id=1896]

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.