Illuminati Nedir?

Illuminati Nedir?

Latince’de kökeni “illuminatus” yani “aydınlanmışlar” ifadesine kadar giden ve 1776 yılında bir topluluk olarak kurulan İlluminati‘nin asıl kuruluş amacı yeni dünya düzenini kurmaktır. Zihin kontrolünü çok iyi bir şekilde kullanan bu topluluk, hükümetleri ve önemli kuruluşları zihin kontrolü ile geçirerek kendi inanışlarını ve hedeflerini yaymaya çalıştıkları söylenmektedir. Asıl amaçlarının dini inanışları ve devletleri yok etmek olduğu hakkında çok güçlü iddialar bulunmaktadır. Deccal tarafından kurulan bu örgüt, oldukça gizli ve gizemli bir örgüttür. Deccal’in dünyadaki beyni olduğu söylenmektedir ve Illuminati’nin üyelerine Mason adı verilmektedir.

Bugün medya’da gördüğümüz tek göz ya da üçgen sembollerin yine bu örgüte ait olduğu söylenmektedir. Logosu da üçgen içinde göz olan bu örgüt, yeterli enerji toplandığında Deccal’in geri geleceğine ve dünyayı ele geçireceğine inanmaktadır. Bu nedenle de dini inanışları yıkarak, tek devlet, tek inanış ile birlikte yeni bir dünya düzeni kurmayı hedefler. İlluminati‘nin sembolünde bulunan üçgen içindeki tek gözün Deccal’e ait olduğu ve ona gönderme yapıldığı söylenir. Amerikan Doları’nın arkasına baktığımızda bir ışık ile birlikte üstü ile altı henüz birleşmemiş bir üçgen ve tek göz yer almaktadır.

Bunun dışında bugün medyada Illuminati’nin birçok yansımasının olduğu savunulur. Özellikle televizyon ve müzik dünyasının bu örgüt tarafından yönetildiği ve insanların zihinlerini kontrol altına almak için çok gelişmiş teknikler uyguladıkları söylenir. Müzik kliplerinde rastladığımız damalı zeminler, baş parmak ile işaret parmağın birleştirilip tek göze denk getirilmesi ile yapılan el hareketi( burada ayrıca 3 adet 6, yani 666 sayısına da gönderme yapılır), yine kliplerde insanların kişilik bölünmesi ya da kukla gibi iple bağlanarak zihinsel kontrol yapıldığının gösterilmesi gibi birçok işaret bulunmaktadır. İlluminati‘nin televizyon ve sinema dünyasında da özellikle cinsel içerikli mesajlarla toplumun düzenini ve inanışlarını bozmak ve yıkmak gibi hedefleri olduğu bilinmektedir.