Göz hastalıkları nedir gözlere neler zararlıdır?

Göz hastalıkları nedir gözlere neler zararlıdır?

Göz hastalıkları beyin, mide, ince bağırsak, karaciğer, safra kesesi ve böbreklerle bağlantılıdır. Bu organlar sağlığına kavuşunca gözler de iyileşir. Ayağın orta 3 parmağındaki sızlama göz hastalıklarına işarettir.

Göz bozuklukları

Gözler için hazımsızlıktan daha büyük düşman yoktur. Öneriler

Göz hastalıkları ve nedenleri

Mide ve bağırsak tedavisinden başlanarak, sırayla karaciğer temizlemesi, beyin temizlemesi, kan temizlemesi, böbrek temizlemesi yapılır. Bu temizlemeler bütün göz hastalıkları için zaruridir.

Göz hastalıkları belirtileri

Gözyaşı kanallarında kireçlenme ve tıkanma, göz ve göz kapağında akut veya kronik iltihaplanma, batma, yanma, yaşarma, ışığa duyarlılık, göz yorgunluğu, damar tıkanıklığı, görme kaybı, göz tansiyonu, katarakt başlangıcı gibi rahatsızlıklar için aşağıdaki bitkiler kullanır:

 Gözler için neler zararlıdır

Rafine tuz, hazır turşu, hazır sirke, fazla ekşi yemek, çok yemek, çok su içmek,çok soğan, sarımsak ve siyah zeytin tüketmek,mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan yemekler yemek, yemekten hemen sonra uyumak, çok uyumak, aşırı cinsi münasebette bulunmak, sırt üstü uyumak, uykusuzluk, bağırarak ağlamak, sık hamama gitmek, yüze ve boyuna sık kupa kapatmak, sık kan aldırmak, küçük harfli yazıları çok okumak.

Gözler için neler faydalıdır

Az yemek, sessizce ağlamak, hapşırmak, gülümsemek, başı zeytinyağ ile yağlamak, buruna zeytinyağı, badem yağı, defne yağı damlatmak, arasıra kusmak, beyin, karaciğer, böbrek ve kan temizlemelerini yapmak, güzel ahlâklı olmak, temiz nehir veya denizde su altında gözleri açık tutmak, sabah yükselen güneşe bakmak, güneş tepedeyken anlık bakışlarla güneşe bakmak, rahat ve yeterli uyumak, yüksek yastıkta yatmak, saçları uzatmak ve sık taramak, hergün sürme çekmek, gözleri rezene suyu ile yıkamak, hergün 10-15 dakika küçük harfli yazı okumak.

Göz hastalıkları nedir  göz hastalıkları astigmat

göz hastalıkları vikipedi

göz hastalıkları miyop

Göz kapağı hastalıkları

Eskiden saat olmadığı için insanlar güneşe sık bakarlardı, bu sebepten göz problemi yaşamazlardı. Vücuttaki her organın onsekiz bin alemde bir misali olduğu gibi gözün misali güneştir.