EXPO 2016 Nedir?

EXPO 2016 Nedir?

expo-2016-nedir

Son günlerde adını sıklıkla duyduğumuz ve özellikle karayolları üzerinde Antalta istikametinde yer alan trafik levhalarında adını sıklıkla gördüğümüz EXPO 2016 nedir?

EXPO 2016 Nedir?

EXPO, yeniliği paylaşmayı, yenilikler konusunda halkı bilinçlendirmeyi ve ilerlemeyi teşvik edici ve işbirliğini desteklemeyi amaçlayan uluslararası bir etkinliktir.

Her yıl farklı ülkede düzenlenen EXPO, diğer ülkeleri, şirketleri, uluslararası kuruluşları, özel sektör, sivil toplum ve halkı katılması için davet eden ev sahibi ülke tarafından organize edilir.

Çocuklara kadar uzanan geniş bir katılımcı yelpazesine sahip olan EXPO, dışı sergiler, diplomatik temaslar, iş toplantıları, kamusal tartışmalar ve canlı gösterilerle çok yönlü bir etkinlik sunmaktadır.

EXPO, uluslararası toplum için işbirliği ve ilerleme için düzenlenen diyalog platformudur.

EXPO; dünya genelinde insanlığın karşılaştığı sorunları tartışmak ve çözüm bulmak için tüm dünya toplumları bir araya getirmektedir.

2015 yılında, “Dünya’yı Beslemek, Yaşam için Enerji” temasıyla Milano’da gerçekleşen etkinlik, bu yıl yani 2016 yılında Türkiye’nin Antalya şehrinde gerçekleştiriliyor.

EXPO etkinliğinde, tüm katılımcılara sergi ve pavilyon inşa etme imkanı sunulur. Katılımcılar bu alanda, tecrübelerini, yeniliklerini ve temayla ilgili fikirlerini sergilerler.

Düzenlenen diplomatik ve profesyonel toplantıların yanı sıra konferanslar, workshoplar, tartışmalar düzenlenir. Bunlar katılımcılara fikirleri değiştirme, çözümler bulma ve yeni işbirliği bağları kurma olanağı sağlar.

Bu entelektüel teşvik sayesinde, EXPO’lar geleceğe ışık tutar.

EXPO 2016 Antalya

Expo 2016 Antalya “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” felsefesi ve “Çiçek ve Çocuk” teması ile düzenlenmiştir. “Geleceği Yeşertmek” sloganının kullanıldığı organizasyonda tarih, biyo-çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler organizasyonun alt temaları kullanılmıştır.

Expo 2016, Antalya’nın Aksu ilçesinde, 1121 dekarlık bir alanda yapılmaya başlanmıştır. A1 kategorisindeki sergi 6 ay sürecek.