Erken Boşalma Nedir? Nasıl tedavi edilir?

Erken Boşalma Nedir? Nasıl tedavi edilir?

Erken Boşalma Nedir? Nasıl tedavi edilir? kimlerde görülür? psikoojik bir sorunmudur yada fizyolojik bir sorun mudur? kesin çözümü varmıdır? Erken boşalma, eşin orgazmından önce boşalma gerçekleşmesidir. Bunun için bazı kriterler bulunmaya çalışılmıştır. Bunlar; vajina içi 15 hareketten önce boşalma olması, kadın orgazmının olmaması, vajina içine girilmeden veya hemen girildikten sonra boşalma olması gibi kriterlerdir.

Erken boşalma

Erken boşalma yakınması erkeklerin yaklaşık yüzde 15-20’sinde yaşanmaktadır. Nedenleri arasında travmalar sinirsel bozukluklar olduğu gibi büyük çoğunluğu psikojenik faktörlerdir. Psikojenik neden olarak erkeğin orgazm belirtilerini anlayamamasının olduğu düşünülmektedir. Başka bir deyişle erkek boşalma refleksini engellemesi gereken zamanı belirlemeye konsantre olamadığında zamanından önce boşalır.

erken boşalan erkekler çözüm
erken boşalan erkekler tedavi bitkisel
erken boşalıyorum ne yapmalıyım
erken boşalıyorum ilaç tedavisi
erken boşalıyorum tedavisi video
erken boşalıyorum tedavisi hangi doktor
erkekler neden boşalır

Vajinismus: Penisin vajene girmesiyle ilişkili olarak vajinanın dış 1/3’lük kaslarının istemsiz olarak kasılmasının devamlı veya tekrarlayan aralıklarla olması ile kişinin duyduğu strestir. Vajinusmuslu kadınlar genelde çocuksu özellikler gösteren, korkuları nedeni ile kırılgan, kızgınlığını dışa vuramayan, cinsel açıdan tecrübesiz kadınlardır. Eşleri, nazik, kibar ve pasiftir. Nedenleri arasında; baskıcı otoriter baba, zayıf güçsüz anne, cinsel şiddet, yanlış bilgi ve inanışlar, gebelik korkusu sayılabilir.