Ay Burcu Nedir?

Ay Burcu Nedir?

Ay burcu, doğduğunuz sırada ayın bulunduğu konuma bakarak belirlenmektedir. Bu nedenle bir bebek dünyaya geldiği anda ayın önünde durduğu takım yıldız o kişinin ay burcuna denk gelmektedir. Ay yaklaşık 2. 5 günde bir takım değiştirmektedir. Bu nedenle doğum saatini bilmeyen bir kişinin de ay burcunu hesaplaması mümkün. Bildiğiniz üzere yükselen burç hesaplamasında kişinin mutlaka doğum saatini bilmesi gerekiyor. Ay burcunda ise durum daha farklı; bu da ayın takım yıldız değiştirme süresinin yaklaşık 2.5 güne tekabül etmesinden kaynaklanıyor.

Ay Burcu Nasıl Bulunur?

Ay burcunu hesaplamak için çeşitli astroloji programlarını kullanabilirsiniz. Çünkü ay burcu doğdunuz anda dünyadan bakışta ayın önünde durduğu takım yıldızı ifade etmektedir. Bu hesaplamayı yapabilmeniz için doğum tarihinizi, doğum yerinizi ve doğum saatinizi bilmeniz en kesin sonuçlar için oldukça önemlidir. Ancak yükselen burç hesaplamasına göre ay burcunun hesaplaması daha kolaydır, çünkü ayın yer değiştirmesi uzun sürer ve doğum saatinizi bilmeseniz bile doğum gününüz ve doğum yeriniz ile ay burcunuza ulaşabilirsiniz. Burada tek bir istisna var; eğer ay sizin doğduğunuz gün içerisinde burç değiştiriyorsa, doğum saatinizi bilmemeniz durumunda yükselen burçta olduğu gibi ay burcu hesaplamasında da yanlış sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ay Burcunun Etkileri

Ay burcu genel olarak, kişinin duygusal davranışlarını, aile hayatına bakışını, olaylara verdiği tepkileri etkilemektedir. Hem güneş hem de yükselen burçta olduğu gibi ay burcu sağlığımızla da alakalıdır. Dışarıya gösterdiğimiz, duygusal kişiliğimizi de temsil eden ay burcu, Merkür ile birlikte duygusal durumun yanında psikolojik durumumuzu da göstermektedir. Ay burcunuzu bilmiyorsanız, hesaplama yapabileceğiniz bir adrese gelerek; cinsiyet, doğum tarihi, doğum saati, il ve ülke bilgilerinizi girerek ay burcu hesaplamasını yapabilirsiniz.