Arısütü nedir nasıl kullanılır faydası

Arısütü nedir nasıl kullanılır faydası

Arısütü nedir nasıl kullanılır faydası

Arı sütü, 5-15 günlük işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladıkları bir maddedir. Jel halinde akıcı kıvamda, kremsi-beyaz renktedir. Tadı ekşi ve kokusu keskin fenolik yapıdadır. Yoğunluğu 1.1 g/cm³ olup kısmen suda çözünebilmektedir.

Arı sütünün faydaları nelerdir?

Arı sütü romatizma, hormon dengesizliği, kansızlık, halsizlik, saç dökülmesi, akciğer, kalp, mide ve bağırsak hastalıkları gibi birçok hastalığa karşı kullanılır. Arı sütü Bl, BZ, BB, B6, Bl), C, H, PP, E vitaminleri, aminoasitler ve organik asitler içermektedir. Arı sütü buzdolabında saklanır.

Arı sütü nasıl kullanılır?  Kullanma metotları

10-20 mg arı sütü sabah-akşam aç karnına dilin altında eriyinceye kadar tutulmalı, hemen yutulmamalıdır. Yutulursa, şifalı özelliklerini midede kaybeder.

Veya ? 10-20 mg. arı sütü 10-30 gr. bal ile karıştırılır ve sabah-akşam ağızda eritilip yutulur.

Veya l tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu, 20 mg. arı sütü, 30 gr. bal karıştırılır ve sabah akşam aç karnına ağızda eritilerek yutulur. Bir ay devam edilir. Bu işlem salgı bezlerini temizleyip dengeli çalışmalarını sağlar.

arı sütünün cilde faydaları , arı sütü nedir,  arı sütü çocuğa nasıl verilir,  arı sütü polen, arı sütü nerede bulunur, arı sütü nasıl elde edilir.