Anemi nedir Kansızlığın dış belirtileri nelerdir?

Anemi nedir Kansızlığın dış belirtileri nelerdir?

Anemi nedir Kansızlığın dış belirtileri nelerdir?

·         Cilt soluk, dil düzleşmiş ve pütürleri kaybolmuştur (vitamin eksikliği)

·         Dudak kenarlarında küçük çatlaklar oluşmuştur.

·         Cilt kurumuş veya pul pul olmuştur (tiroid hormonları eksikliği).

Kansızlığın Sebepleri:

Kan üretiminde rol oynayan “B” grubu vitaminleri sadece sağlıklı bağırsaklarda üretilir. Vitamin gibi birçok maddenin üretimiyle görevli bazı mikroplar da bağırsaklarda yaşar. Yanlış beslenme ve kronik hazımsızlık sonucu midede çürüyen gıdaların zehirli kalıntıları bağırsaklara iner ve orada yaşayan doğal, faydalı mikropları öldürür. Böylece vitamin eksikliği, demir eksikliği ve kansızlık ortaya çıkar.

Anemi nedir Kansızlığın dış belirtileri

kansızlık belirtileri ve tedavisi

bebeklerde kansızlık belirtileri

kansızlık için ne yemeli

kansızlık nelere yol açar

kansızlık nedenleri

kansızlık nasıl giderilir

kansızlık belirtileri baş ağrısı

Yanlış beslenme sonucu oluşan hazımsızlıkla birlikte toksik ve atık maddeler karaciğer ve kanda birikmeye, damarlarda tıkanıklık oluşturmaya ve dokuları bozmaya başlar.

kansızlığın yol açtığı hastalıklar

Hazımsızlık ve karaciğerin toksin nötralize etme kapasitesindeki azalma bütün dokularla beraber böbrek ve tiroid dokularını da etkileyerek tiroid hormonu üretiminde azalmaya sebep olur. Hormon üretimi azaldıkça metabolizma yavaşlar. Metabolizma yavaşladıkça, oksijen ihtiyacı azalır. Oksijen ihtiyacı azaldıkça, hemoglobin düşer. Bu durumda sindirimi düzeltmeden, bağırsaklar, karaciğer, dalak, böbrekler ve tiroidi tedavi etmeden demir yüklemesi yapmak zararlıdır ve yeni hastalıklara yol açar.