Yunus Günçe Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Yunus Günçe Kimdir? Biyografisi – Hayatı

 

yunus-gunce-kimdir

Son günlerde katıldığı “Suvivor 2016” yarışmasında gösterdiği üstün performansı ile adından sıkça söz ettiren Yunus Günçe kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Yunus Günçe hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Yunus Günçe Kimdir?

Başarılı dizi ve sinema oyuncusu Yunus Günçe, aynı zamanda sunucu, Dj ve komedyendir. Aslen Trabzonlu olan Yunus Günçe, 1976 yılında Almanya’da dünyaya geldi.

DJ’lik kariyerine Number One TV’de başlamış ve daha sonra Radio Hot’ta devam etmiştir. Ayrıca TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Uçurtma” adlı çocuk programının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Günçe, Hot TV’de başladığı “Dejavu” adlı TV programına Best TV’de devam etti. Daha sonra yine TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Koçum Benim” adlı dizi filminde “Gökhan” karakterine hayat vermiştir.

Alanında oldukça başarılı olan ve dizilerin, reklam filmlerinin aranılan yüzü haline gelen Günçe, çeşitli markaların TV be basılı çalışmalarında oyunculuk yapmıştır. Bununla birlikte yine bir çok markanın reklam filminde seslendirme görevi almıştır.

Dizi film ve reklam filmlerinde gösterdiği üstün başarılarından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Günçe, Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini üstlendiği “O Şimdi Asker”, Oğuzhan Tercan’ın yönettiği “Hırsız Var” adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Kariyeri süresinde bir çok televizyon programı, reklam filmi, dizi ve sinema filmlerinde yer alan Günçe, Türkiye’de çeşitli kulüplerde Dj olarak müzik yapmıştır.

Bunun yanı sıra 2011 yılında CNN Türk’te yayınlanan “Beni İkna Et” adlı üniversiteler arası münazara yarışmasının sunuculuğu ve modaratörlüğünü üstlenmiştir.

Günçe, TRT Spor kanalında yayınlanan “Sporaktif” programını sunmuştur.

Yunus Günçe, şimdilerde yer aldığı “Survivor 2016” yarışma programı ile adından sıkça söz ettirmektedir.