Tuvana Türkay kimdir? Oynadığı diziler

Tuvana Türkay kimdir? Oynadığı diziler

Son günlerde adını sıklıkla duyduğumuz güzel oyuncu Tuvana Türkay, 03 Ekim 1990 tarihinde, İstanbul, Üsküdar’da dünyaya geldi.

Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olan Türkay, eğitimine İstanbul Güneş Koleji’nde başladı ve kolej eğitiminden sonra yüksek öğrenimine, Beykent Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde devam etti.

Tuvana Türkay’ı Türk halkı ilk olarak 2009 yılında yayınlanmaya başlayan Ayrılık dizisinde Kevok karakteri ile tanıdı. Daha sonra başarılı oyuncu 2011-2012 yıllarında yayınlanan Yer Gök Aşk dizisinde ‘Bade Palalı’ karakterine hayat vermiştir.

Başarısı ile göz dolduran ve dizilerin aranılan isimlerinden biri olmayı başaran Türkay, 2014-2015 yıllarında yayınlanan Kara Para Aşk dizisinde ‘Bahar Çınar’ karakteri ile seyircilerin karşısına çıktı.

Başarılı oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzikle de ilgilenen Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan Ara Ne Olursun isimli şarkıyı seslendirmiştir. Oyunculuğundan sonra sesi ile de büyük beğeni toplayan Türkay, daha sonra Mustafa Ceceli’nin aranjörlüğünü yaptığı ‘Tuana’ şarkısını coverladı.

Oyunculuk, şarkıcılık gibi bir çok başarılı işlere imza atan Tuvana Türkay, aynı zamanda şarkı sözü yazmakta ve beste yapmaktadır.