Türkan Sabancı Kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi – Hayatı

Türkan Sabancı Kimdir? Kaç yaşında? Biyografisi – Hayatı

turkan-sabanci-kimdir

Merhum iş adamı Sakıp Sabancı’nın eşi olarak tanıdığımız Türkan Sabancı kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Türkan Sabancı hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Türkan Sabancı Kimdir?

Aslen Kayserili olan ve kayseri’de dünyaya gelen Türkan Sabancı, çocukluk ve gençlük yıllarını Adana’da geçirmiş. Henüz 21 yaşındayken teyzesinin oğlu Sakıp Sabancı ile hayatını birleştiren Türkan Sabancı, uzun yıllar boyunca Sakıp Sabancı’nın hem eşi hem de yakın dostu olmuştur.

Sosyal sorumluluk projelerinde de sıklıkla adını duyduğumuz Türkan Sabancı, 2001 yılında Görme Engelliler’in Işık Annesi sıfatıyla ‘Yılın Annesi’ seçildi.

Sakıp Sabancı ve Türkan Sabancı çiftinin mutlu evliliklerinden Metin, Dilek ve Sevil adından üç çocukları oldu. Ayrıca Sevil Sabancı’dan olan Melisa adında bir de torunları bulunmakta.

Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeyi ilke edinen Türkan Sabancı, yemeklerine çok dikkat ediyor ve mümkün olduğunca kendisini pozitif yönde etkileyecek dizi ve programlar izlemeye özen gösteriyor.

Sağlıklı beslenmeyi kendisine ilke edinen Türkan Sabancı, salata, sebze ve balık ile beslendiğini ifade ediyor. Hamur işi ve tatlılardan da uzak durduğunu dile getiriyor.

Uçak fobisi olduğunu belirten Sabancı, bu korkusu nedeniyle çok fazla seyahat etmediğini ve gerek gördüğünde ise yakın yerleri tercih ettiğini belirtiyor. Zira engelli oğlu Metin ile birlikte her yere gidemediğini sözlerine ekliyor.

Yüzmekten ve yoga yapmaktan zevk alan Sabancı, iki defa botoks yaptırdığını da itiraf ediyor.