Tuğba Dural Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Tuğba Dural Kimdir? Biyografisi – Hayatı

tugba-dural-kimdir

Sunuculuk kariyeri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tuğba Dural kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Tuğba Dural hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Tuğba Dural Kimdir?

Başarılı sunucu Tuğba Dural, 9 Haziran 1981 tarihinde, Zonguldak’ta dünyaya geldi.

TED Koleji’nin ardından İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dökümantasyon Enformasyon Bölümü’nde eğitimine devam eden Tuğba Dural, 2004 Eylül – 2005 Mayıs döneminde Serap Ezgü’den özel sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldı.

Dural, Eylül 2004’ten beri CNN TÜRK Spor Servisi’nde görev yapmaktadır.

Dural, 2004 yılı Şubat ve 2004 yılı Ağustos döneminde CNN TÜRK haber merkezinde Şirin Payzın’la Yeni Gün Hafta Sonu programında çalıştı bu dönemde Radyo Foreks’te ekonomi bültenlerini sundu.

2004 yılının Eylül ayından itibaren çalıştığı CNN TÜRK Spor Servisi’nde ise Barış Kuyucu ve Burcu Esmersoy’un sunduğu Spor Ekspres programının yapım aşamasında görev aldı ve özel dosyalar hazırladı.

Futbol Ekstra programının yapım ekibinde olan Dural, spor haberlerini ve futboliga programını sunuculuğunu üstlenmiştir.

2010 yılı Ocak ayından bu yanan Dural, NTV Spor servisinde görev almaktadır.

Özel Hayatı

Başarılı kariyeri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tuğba Dural, 2011 yılının Aralık Ayında Euro D’nin eski genel müdürü Burak Koca ile hayatını birleştirmiştir. Ancak bu evlilik 1 yıl sürmüş ve çift 2012 yılında yollarını ayırmıştır.