Sinem Öztürk Kimdir?

Sinem Öztürk Kimdir?

Kiralık Aşk dizisinin güzel oyuncusu Sinem Öztürk, aslında Arka Sıradakiler dizisi ile girdi hayatımıza. Yıllar önce FOX TV’de yayınlanan dizide Oktay’ın sevgilisi Gamze’yi canlandıran Sinem Öztürk, 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sarı saçları, kahverengi gözleri ve güzel fiziği ile dikkat çeken ünlü oyuncu, boğa burcu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Öztürk, televizyon ve medya dünyasına aslında 2006 yılında rol aldığı Aloya filmi ile giriş yaptı. Hemen ardından gelen dizi teklifi ile 2007 yılında Arka Sıradakiler dizisinin kadrosuna alınan güzel oyuncu, 5 sezon boyunca bu dizi ile ekranlarda oldu.

Bu süre için birçok kısa filmde oynayan ve aynı zaman kısa metrajlı filmler de çeken Sinem Öztürk, bir önceki dizisi bittikten sonra 2014 yılında ATV’de yayınlanan Huzur Sokağı isimli dizi ile izleyici karşısına geçti. Bu dizide kapalı bir kız olan Şükran’a hayat veren ünlü oyuncu, şimdilerde ise 2015 yazında bir yaz dizisi olarak başlayan ancak tutması ile kış sezonunda da devam eden Kiralık Aşk dizisinde Yasemin karakterini canlandırıyor.

İnce ve uzun fiziği, güzel yüzü ve seksi duruşu ile bu dizi ile beylerin de dikkatini çeken ve popülerliği arttıran ünlü oyuncu, oyunculuğun yanında sunuculuk da yaptı. 2013-2014 yılları arasında Fikir Atölyesi’nde sunuculuk yapan Sinem Öztürk, ayrıca 2010 yılında Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı karakter ile En İyi Geçlik Dizisi aktrisi olarak aday gösterildi. Güzel oyuncu kariyeri başladıktan bir süre sonra 2008 yılında, kendisi gibi oyuncu olan Serkan Balbal ile evlendi ve 2010 yılında ikili boşandı. Daha sonra 2013 yılında Gürsel Şatır ile dünyaevine giren ünlü oyuncunun bu evliliği de ne yazık ki fazla uzun sürmedi ve 2014 yılında bu evlilik de sona erdi.