Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Huysuz Virjin Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Seyfi Dursunoğlu Kimdir? Huysuz Virjin Kimdir? Biyografisi – Hayatı

huysuz-virjin-kimdir

Televizyon ekranlarında ‘Huysuz Virjin’ adıyla tanınan Seyfi Dursunoğlu kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Seyfi Dursunoğlu hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) Kimdir?

Türk sahne sanatçısı, şarkıcı, dansçı kimliğinin yanı sıra sunucu kimliği ile de bir çok başarılara imza atan Seyfi Dursunoğlu, 1 Ekim 1932 tarihinde, Trabzon’da dünyaya geldi.

Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşamını sürdüren Dursunoğlu, lise öğrenimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladı. Lise öğreniminden sonra yüksek öğrenimi için İngiliz Filolojisi bölümüne kaydoldu. Ancak bir süre devam ettikten sonra eğitimini yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu’nda memur olarak çalışmaya başladı.

Yaklaşık 18 yıllık memuriyet hayatından sonra işinden ayrılarak 1970 yılında hayatına Huysuz Virjin olarak devam etti ve sahne almaya başladı.

Öncelikle küçük kulüplerde sahne alan Huysuz Virjin’in adı duyuldukça yıldızı parladı ve büyük kulüplerden teklif almaya başladı.

Her yıl gerçekleşen İzmir Fuarında büyük solistler ile sahneyi paylaştı. İzmir Fuarında sahne alması ile ünü git gide yayıldı ve televizyona çıkmamasına rağmen onu artık tüm Türkiye tanıdı.

Seyfi Dursunoğlu, yarattığı “Huysuz Virjin” karakteri ile TRT’de Öztürk Serengil’in yarışma programına katılarak en büyük sıçramasını yaşadı.

Tek kanallı bu dönemde Huysuz Virjin’in Öztürk Serengil’in programına katılması ve ona verdiği esprili cevapları ile artık herkes onu tanıyor ve ondan bahsediyordu.

Tüm Türkiye tarafından sevilen ve adından söz edilen bir karakter olması, Huysuz Virjin’e kimsenin söyleyemediği şeyleri söyleme gücü veriyordu. Huysuz Virjin, gerçekleri esprili bir tarzda insanlara söylüyor ve bu sahne şovları ile herkesi gülmekten kırıp geçiriyordu.

Artık ünü tüm Türkiye’ye yayılan Huysuz Virjin’in 1970’li yıllarda kendi adında bir kanto plağı yapıldı.

Sahne şovlarında kimsenin söyleyemediği şeyleri esprili bir dille insanlara söyleyen ve sohbet arasında yaptığı kantolar ile seyirciyi eğlendiren Huysuz Virjin’in artık önü açılmış ve pek çok ülkede sahne alarak insanları eğlendirmeye devam etmiştir.

Seyfi Dursunoğlu, kimselerin söylemeye cesaret edemediği sözleri söyleyip, yergi yaparak; hem güldüren, hem düşündüren, hem de hep eleştiri oklarına hedef olan seksen üç yaşında bir İstanbul beyefendisidir.

Huysuz Virjin Show

Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye’ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı.

Yayın Yasağı Geldi!

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu.

Aynı yıl Star TV’de yayınlanmaya başlayan, “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak kaşımıza çıkmıştır ve “Bu benim son kantom” diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklamıştır.

2013 yılında “Benzemez Kimse Sana” (Show TV) programında jüri üyesi olmuş ancak TMSF Show Tv’yi satışa çıkardığı için juri üyesi olduğu “Benzemez Kimse Sana” programı yayından kaldırılmıştır. Program sona ermiştir.

Seyfi Dursunoğlu “Doritos Akademi” reklamlarında oynamıştır. Huysuz Virjin tiplemisiyle “Katina” isimli seslendirdiği şarkısı vardır.

2014 Aralık ayında Seyfi Dursunoğlu Star TV ile anlaşmış, ve yeni yılda yeniden ekranlarda olacağını açıklamıştı.

Dursunoğlu, 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı “Benzemez Kimse Sana” programının 3. sezonunda yeniden juri üyeliğini yapmaya başladı. Fakat, Doğuş Yayın Grubu tarafından ilk 4 bölümdür, istenildiği reytingleri alamadığı gerekçesiyle 20 Şubat 2015 tarihinde beşinci bölümü ile program sona ermiştir.

Sunduğu Programlar

Huysuz Show
Popstar Türkiye – Kanal D
Huysuz’la Dans Eder Misin? – Show Tv
Benzemez Kimse Sana – Star Tv
Benzemez Kimse Sana – Show Tv
Benimle Dans Eder misin? – Kanal d
Benimle Dans Eder misin? – Fox Tv
Huysuz’la Dans Eder Misin – Show Tv
Huysuz’la Görücü Usulü – Atv