Şems Arslan Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

Şems Arslan Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

sems-arslan-kimdir

Son günlerde adını sıklıkla duyduğumuz, cilt bakımı ve güzellik uzmanı Şems Arslan kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Şems Arslan hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Şems Arslan Kimdir?

Uluslararası cilt ve güzellik uzmanı, aynı zamanda petrol mühendisi olan Şems Arslan, İranlı siyasetçi bir babanın ve Azeri annenin kızı olarak dünyaya geldi.

Baba tarafından İran Tebrizli, annesi Azerbaycanlı olan Şems Arslan, 15 yıldır Türkiye’de yaşıyor. 1996 yılında ülkemize gelen Arslan, ancak son üç son üç yıldır oldukça popüler popüler.

Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi’nden mezun bir kimya mühendisi olan Arslan, kozmetik ürünlerin kimyasıyla ilgilenirken yaptığı derinlemesine araştırmalar neticesinde güzellik ve cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış.

Şems Arslan; “Benim amacım, cildin anatomisini öğrenmekti. Hangi ürün hangi cilde gider. Cilde ve yaşa uygun ürünler nasıl kullanılır, nasıl yapılır? Yıllarca bunları araştırdım, eğitimlerini aldım.”

15 yıldır Türkiye’de yaşayan ve bu sektörde faaliyet gösteren Arslan, daha önceleri Türkçe’si iyi olmadığı için medya da fazlaca yer almak istememiş. Ancak Arslan’ın verdiği tarifler ve öneriler sosyal paylaşım sitelerinde paylaşım rekoru kırıyor.

Şu sıralar ise ‘Arap kraliçelerinin güzellik sırrı’ diye sunduğu zümrüt kokteyli oldukça revaçta. Süt kesiğinden yapılan bu detoks içeceğini, herkes çok beğeniyor.

Organik ürünleri ve nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olan ve işlettiği güzellik salonuna gelen misafirlerini bilgilendiren Arslan, 2007 yılında uluslararası cilt ve güzellik merkezini açtı.