Selin Şekerci Kimdir?

Selin Şekerci Kimdir?

1 Haziran 1988 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Selin Şekeri, şuanda aktif olarak dizi oyunculuğu yapmaktadır. Arap bir baba ile Azeri bir annenin kızı olarak dünyaya gelen güzel oyuncu, kariyerine lise yıllarında İzmir’de yazıldığı tiyatro kulübü ile başladı. İlerleyen yıllarda İzmir Devlet Tiyatrosu’na giren Şekerci, 18 yaşına geldiğinde İzmir’den ailesinin yanından ayrılarak İstanbul’a geldi.

Selin Şekerci Kariyeri 

istanbul’a geldikten sonra Sihirli Anahtar isimli oyunculuk ajansına kaydolan ünlü oyuncu, bu süreçte aralarında Turkcell, Panda, Tariş gibi tanınan markaların da yer aldığı bazı reklam filmlerinde yer aldı.Televizyon dünyasına reklam filmleri ile giren Selin Şekerci’nin dizi serüveni 2006 yılında yayımlanan Sağır Oda filmi ile başladı. Bir yıl sonra, dönemin fenomen dizisi Kavak Yelleri’nde de bir süre oynadıktan sonra, asıl yükselişi 2008 yılında Özge Özpirinçci, Rojda Demirer, Hümeyra gibi isimlerle birlikte rol aldığı Melekler Korusun dizisi ile oldu. Burada Özgür karakterine hayat veren Selin Şekerci, bu dizi ile tanınan bir isim haline geldi.

Ardından 2011 yılında ilk sinema deneyimini yaşadığı Ay Büyürken Uyuyamam filmi geldi. 2012 yılında Benim İçin Üzülme dizisinde Irmak karakterine hayat veren güzel oyuncu, geçtiğimiz yıl yine çok sevilen dizilerden biri olan Kaçak Gelinler dizisinde başrol oynadı. Dizide Furkan Andıç’ın canlandırdığı Selim ile aşk yaşayan güzel oyuncu, şimdilerde Show TV ekrana gelecek olan Acı Aşk dizisinde Seçkin Özdemir ile birlikte rol alacak. Güzel oyuncu bugüne kadar ayrıca; Leyla ile Mecnun, İzmir Çetesi, Canım abi gibi dizi projelerinde de yer aldı. İri gözleri ve güzelliği ile genç neslin sevdiği isimlerden biri olan Selin Şekerci, şu sıralar Kaan Taşaner ile birlikte.