Sedat Sönmez Kimdir, biyoğrafisi

Sedat Sönmez Kimdir, biyoğrafisi

Sedat Sönmez

 Sedat Sönmez (1979, Aydınlı) Sönmez Grup şirketlerinin sahibidir. Genç yaşta iş hayatına atılan Sedat Sönmez ilk şirketini 19 yaşında kurmuştur. Oldukça sosyal bir hayata sahiptir. Aynı zaman da iyi bir sosyal medya kullanıcısıdır.

Başarıları:Geleceğin kişisel gelişim ve girişimcilik kitaplarında adını sıkça duyacağımız Sedat Sönmez başarılarına başarı katarak yoluna devam etmektedir. İlk iş girişimini 16 yaşındayken gerçekleştirmeye başlamış ve 19 yaşında bunu başarıyla sonuçlandırmıştır.

Bugün genç yaşına rağmen Türkiye’nin en başarılı sayılan ve adı duyulmuş bir çok markasına olan Sedat Sönmez Rusça ve İngilizceyi de en iyi seviyede konuşmaktadır. Aynı zamanda yapmış olduğu bütün çalışmalarla ihracata büyük katkı sağlamıştır. ARGE alanında ülkemize bir çok yenilik ve başarı kazandırmıştır. Yine genç yaşına rağmen piyasadaki büyük ve tecrübe sahibi firmalarla rakabet etmekten hiç çekinmemektedir.

Hobileri:

            Karma dövüş sanatları (MMA) sporu ile ilgilenen Sedat Sönmez aynı zaman da snowbord yapmaktanda çok hoşlanıyor. Bu alanda çeşitli aktivitelere düzenli olarak katılmaktadır. Aynı zamanda dalış ve su altı çekimleriyle ilgileniyor.

Bu güne kadar bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almıştır ve halen sosyal sorumluluk projelerinin en büyük destekçilerinden biridir.Başta eğitim ve gençlik alanında yapılan projelere özellikle önem veren Sedat Sönmez bu alanda bir çok projenin başından sonuna takipçisi olmuştur.

 

Şirketleri:

            Sedat Sönmez’in Sönmez Group adı altında sahip olduğu şirketler;

 

  1. Sönmez Inflatables
  2. Sönmez Tent
  3. Bfarm(Dijital Baskı ve Tanıtım Ürünleri)
  4. Başkent Event
  5. ChemBio Shelter
  6. KBRN
  7. AFFA
  8. Universum

 Sönmez Grup Faliyet Alanları:

            Başarılı bir şekilde gelişimine devam edenSönmez Group; Sönmez inflatables, Sönmez tent, Bfarm, Başkent Event Advertising, ChemBio Shelter, KBRN, AFFA ve Universum adın da 8 alanda faliyet vermektedir. Göstemiş olduğu başarılar bu sayının artacağını göstermektedir.

Sönmez Grup çok çeşitli alanlarda başarılı bir şekilde faliyet göstermektedir. Bu başarısının arkasında işini yaparkenki ciddiyeti, çevre ve insan sağlığına gösterdiği özen, koşulsuz sağladığı müşteri memnuniyeti ve AR-GE yatırımlarını sürekli arttırması vardır.

Sönmez Inflatables:Sedat Sönmezin 19 yaşındayken ilk kurduğu şirkettir. 1997 yılından günümüze başarılarına başarı katarak gelişen Sönmez        İnfltables, hiç bir zaman çağın gerisinde kalmamıştır. Şişme ürünler alanında hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana kaliteyi hedef edinmiş ve bugün alanının en başarılı isimlerindendir. Ürünlerini Türkiye içine yaymakla kalmayıp, yabancı pazarlara da yayılarak ihracat alanında ülkemize büyük katkıda bulunmaktadır.

Sönmez Tent:Şişme yapı taleplerine cevap vermek için 2008 yılından bu yana dekontaminasyon, arama kurtarma, mobil hastane, depo ve atlama minderi üretiminde sektörün liderliğini yapan Sönmez Tent, başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Orta doğu ve CIS ülkelerinin ilk tercihi olmuştur.Sönmez Tent, maden endüstrisi, şişme çadır, ilk yardım, kaçış sığınakları ve atlama yatağı gibi felaket önlemlerinde veya anında acil ihtiyaç duyulan birçok ürün çeşidi ile dünyanın önde gelen firmalarının tercihidir. Sönmez Tent, özellikle yerli şişme çadırı alanında Avrupa da bulunun firmalarla yarışmaktadır. Bu sektörde ARGE çalışmalarına önem veren firma her geçen gün sürekli olarak gelişimini sürdürmektedir.  Sönmez Tent;Avrupa, Ortadoğu ve CIS ülkelerine ihracat gerçekleştirerek ülkemizin ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

Bfarm:Dijital baskı ve tanıtım ürünleri alanında hizmet veren Bfarm alanının en başarılı şirketlerindendir.Sönmez Grup her alanda olduğu gibi bu alanda da başarılı işlere imza atmıştır.

 Başkent Event Avertising: Müşterisinereklam, mimari görselleştirme, 3D animasyon üretimi ve etkinlik organizasyonu alanında hizmet sunar. Bunun yanında web sitesi ve e-ticaret sitesi yazılımları geliştirme alanında hizmet verir. Kendine özgü çalışmalarıyla büyük başarılar elde etmiştir.

 ChemBio Shelter:Maden ve inşaat sektöründe güvenlik hizmetleri alanında hizmet verir. 1600’den fazla lisanslı ürüne sahiptir ve bu sayıyı arttırmayı amaçlamaktadır. CO2 temizleme cihazı için MSHA’dan onay alan tek sığınak imalatçısıdır. İşini temiz ve titiz bir şekilde gerçekleştirmesinden ötürü bir çok başarı elde etmiş ve bir çok kullanıcının tercihi olmuştur.

 KBRN:KBRN(Kimyasal, Biyolojik, Nükleer, Tehdit) Ünitesi, Sönmez Tent ile aynı alanda hizmet vermektedir.Her hava şartlarına dayanıklı, çok amaçlı, koridor tasarıma sahip, söküle bilir perdelere sahip ve ispatlanmış güvenirliliğe sahip özelliklerine sahip çadırlar üretilir. Bu alanda da başarısını kısa sürede duyurmuştur.

 AFFA& Universum :AFFA ve Universuminşaat, yapı sektöründe hizmet vermektedir. Sönmez grup kısa sürede farklılığını bu alanda da duyurmuştur. Kuruluşundan bu yana bir çok projeye imza atmıştır. Daha evvel girdiği büyük projelerdeki başarıları ileriki işleri için referans olan AFFA& Universum; yeni projeleri ile de adından söz ettirmektedir. İstanbul’un çehresine yakışan inşaat projelerinin yanı sıra İzmir, Aydın ve Malatya’da da aynı anda yürettiği projelerde estetik kaygılar, fonksiyonellik ve sadeliği esas edinmektedir. İnsan duygularını ve beğenilerini esas alarak işler çıkaran inşaat firması, mutluluk vadeden yatırımları ile ön plana çıkmaktadır.