Sedat Kapurtu ‘Çılgın Sedat’ Kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Sedat Kapurtu ‘Çılgın Sedat’ Kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Survivor 2017 Ünlüler Sedat Kapurtu kimdir? Müzik dünyasında Çılgın Sedat lakabı ile tanınan ünlü şarkıcı Survivor yarışmasında ünlüler takımında mücadele edecek. Peki Sedat Kapurtu kimdir? Nerelidir? Hangi sporları yapmaktadır? İşte Çılgın Sedat ile ilgili merak edilen detaylar…

SURVİVOR SEDAT KAPURTU KİMDİR?

Sedat Kapurtu, 1973 yılında İstanbul’da doğdu.44 yaşındaki şarkıcı aslen Sivaslıdır. 16 yaşında futbol oynayan Sedat Kapurtu, daha sonra müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim aldıktan sonra Şan eğitimi aldı. Kanun, bağlama, davul, klavye ve bateri çalan Çılgın Sedat; ayrıca karate, teakwando ve kickbox sporu ile ilgilenmektedir. Sedat Kapurtu, 2008 yılında Zeytinburnu Spor ile profesyonel futbol oynamaya başlamış ancak 2011 yılında bıraktı. Çılgın Sedat, aynı zamanda Muay Thai (Tayland Boksu) hakemliği de yapmaktadır.

Sedat Kapurtu’nun 2000 yılında Delikanlı Gibi, 2002 yılında Batıra Bastıra Aşk, 2005 yılında Bi Daha mı Tövbe ve 2007 yılında Siraç Bebeğime adlı albümleri piyasaya sunuldu. Tv8’de yayınlanan sunuculuğunu ve yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın üstelendiği Survivor 2017 ünlüler takımı yarışmacılarındandır.

2014 yılında “Çılgın Sedat İle Çılgın Show” adlı televizyon programına imza attı. 2015 yılında eşi Özlem Kapurtu ile beraber sunuculuğunu İlker Ayrık’ın yaptığı “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışmasına katıldı.

Çılgın Sedat, 2005 yılında Özlem Kapurtu ile evlendi. Siraç (d.2006) adında bir engelli ve Yağız Kapurtu adında 2 oğlu vardır.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER TAKIMI KADROSU TANITIM VİDEOSU

Survivor 2017 Ünlüler takımında bulunan diğer yarışmacıların isimleri;

İlhan Mansız, Adem Kılıççı, Serhat Akın, Berna Öztürk, Sedat Kapurtu, Furkan Kızılay, Seda Demir, Tarık Mengüç, Sema Apak, Pınar Saka, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül.