Seçkin Özdemir Kimdir?

Seçkin Özdemir Kimdir?

Yakın bir zamanda Show TV ekranlarında yayınlanacak olan Acı Aşk dizisinin başrol oyuncusu Seçkin Özdemir, önceden tanıdığımız bir isim. Özellikle sevilen dizisi Bir Aşk Hikayesi ile yıldızı parlayan ve genç kızların hayranlığını kazanan yakışıklı oyuncu, 25 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kariyerine radyoculuk ile başlayan Özdemir, Kocaeli’nde 2000 ve 2002 yıllarında yaptığı radyo yayınları büyük ilgi gördü. Daha sonra İstanbul ve Bodrum, Antalya gibi önemli tatil yerlerinde dj olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında radyodaki başarısını televizyona taşıdı ve Number 1 müzik kanalına geçiş yaptı. 2006 yılına gelindiğinde GNCTRKCLL ile çalışmaya başlayan Seçkin Özdemir, gençlik kulübünün ülke çapındaki etkinliklerinde de görevler aldı ve sunuculuk yaptı.

Seçkin Özdemir Kariyeri

Ardından oyunculuk yapmaya karar veren Özdemir, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. O günden sonra reklam filmleri ile kendini gösteren yakışıklı oyuncu, Coca-Cola, Akbank ve Ülker gibi markaların reklamlarında oynadı. 2008 yılına gelindiğinde dizilerde de yer almaya başlayan Seçkin Özdemir, ilk dizi deneyimini Yaban Gülü dizisi ile yaşadı ve burada Burak karakterine hayat verdi. Aradan birkaç yıl geçtikten sonra, Türk televizyon tarihinin en çok izlenen dizisi Muhteşem Yüzyıl’da rol aldı.

Seçkin Özdemir Rol Aldığı Diziler

Burada Hürrem Sultan’ın saraya gelmeden önceki sevgilisi Leo’ya hayat verdi ve böylece daha çok tanınmış oldu. Ardından dizi teklifleri çoğalmaya başladı. Bir yıl sonra Al Yazmalım adlı dizide Özge Özpirinçci ile başrol oynadı. Dizi beklenen reytingleri veremeyince sona erdi. 2013 yılında Fox TV’de ekrana gelen Bir Aşk Hikayesi dizisiyle asıl çıkışını yakalayan yakışıklı oyuncu, bu dizi ile iki sezon ekranlara geldi. Ardından Günahkar dizisi geldiyse de bu dizinin de ekran ömrü fazla uzun olmadı. Yeni projesi ise yakında Show TV’de ekrana gelecek olan Acı Aşk dizisi oldu; Seçkin Özdemir burada Sezgi Sena Akay ve Selin Şekerci ile başrol oynayacak.