Sabriye Şengül Kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Sabriye Şengül Kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Survivor 2017 Ünlüler Sabriye Şengül kimdir? Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği macera yarışması programı Survivro 2017’de mücadele edecek ünlüler takımı kadrosu açıklandı. Yarışmacılar arasında Kickboks’cu kimliği ile tanınan Sabriye Şengül de var. Peki Sabriye Şengül kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

SURVİVOR SABRİYE ŞENGÜL KİMDİR?

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon’un Şalpazarı İlçesi’nde dünyaya geldi. Spor hayatına Hentbol oynayarak başlayan Şengül, 2006 yılında Kickboks yapmaya başladı. Bu alanda Türkiye, uluslararası ve K1 Dünya şampiyonlukları kazandı. 23 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenen WKU Dünya Şampiyonluğu’nda kemer maşına çıkan Şengül, Belçika asıllı rakibi Vanessa De Waelle’yi puan farkıyla yenerek Dünya Şampiyonluğu kazandı.

Sabriye Şengül, Kickboks yapmaya başladığını bir süre ailesinden sakladı. Ancak şampiyon olduktan sonra gazetelerde çıkan haber üzerine gerçeği ailesine açıkladı. Ailesi ilk zamanlar onun Kickboks yapmasını istemese de ilerleyen zaman diliminde en büyük destekçilerinden oldular.

SABRİYE ŞENGÜL’ÜN SPOR HAYATI AÇIKLAMASI

Sabriye Şengül verdiği röportajlarında, her fırsatta sporun kendi hayatındaki öneme vurgu yaptı. Şengül, spor hayatını ”Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.” sözleriyle anlattı.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER KADROSU TANITIM VİDEOSU

Survivor 2017 ünlüler takımının kadrosu: Furkan Kızılay, İlhan Mansız, Serhat Akın, Seda Demir, Tarık Mengüç, Berna Öztürk, Sedat Kapurtu (Çılgın Sedat), Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıççı, Sabriye Şengül, Şahika Ercümen.