Ruveyda Öksüz Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

Ruveyda Öksüz Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

ruveyda-oksuz-kimdir

Model ve başarılı bir oyuncu olan Rüveyda Öksüz kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Boyu ve kilosu kaç? Rüveyda Öksüz hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Rüveyda Öksüz Kimdir?

Başarılı bir model ve oyuncu olan Rüveyda Öksüz, 24 Mayıs 1994 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

2013 yılında düzenlenen “Miss Turkey” güzellik yarışmasına katılarak birinci olan Öksüz, 2013 Türkiye Güzeli, model ve oyuncudur. Rüveyda Öksüz’ün boyu 1.80 cm, ölçüleri ise 86-62-91 cm’dir. Öksüz, Black Swan Casting ajansına bağlı çalışmaktadır.

Aslen Rizeli olan Öksüz, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay bilimleri bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

2013 yılında düzenlenen “Miss Turkey” yarışmasını birincilikle kazanarak Türkiye’yi Miss World 2013’te Endenozya’nın Bali Adası’nda yapılan yarışmada temsil etti. Fakat dereceye giremedi.

Rüveyda Öksüz, 2013 yılından bugüne birçok defilede yer aldı.

2014 yılında Tayfun Güneyer’in yazıp yönettiği, Yusuf Çim ve İsmail Filiz ile birlikte başrolü paylaştığı ‘Ezra’ dizisinde Gazzeli tıp öğrencisi ‘Ezra’ karakterini canlandırdı.

Son olarak  “Sen Benimsin” dizisinde “Nağme” karakterini canlandırmıştır.

Rüveyda Öksüz, şimdilerde 2016 yılı Eylül sezonunda, yeni dizisi “Cesur Yürek” için yakışıklı oyuncu Onur Tuna ile kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. 15 Temmuz 2016’da İstanbul’da çekimleri başlayacak olan dizi, Show TV ekranlarında izleyenlere sunulacak.