Roman Neustadter kimdir? Biyografisi ve hayatı

Roman Neustadter kimdir? Biyografisi ve hayatı

roman-neustadter-kimdir

Roman Neustadter kimdir? Roman Neustadter aslen nereli? Roman Neustadter kaç yaşında? Roman Neustädter biyografisi ve Roman Neustadter hakkında bilinmeyenler bu yazımızda…

Roman Neustadter Kimdir?

Aslen Ukrayna doğumlu olan Rus Milli futbolcu Roman Neustadter, 18 Şubat 1988 tarihinde, Dnipropetrovsk da dünyaya geldi.

Babası Dnipro Dnipropetrovsk’ta oynarken, Ukrayna SSC’de Dnipropetrovsk’ta doğdu. Babası hala aktif bir futbolcu iken, Kırgızistan’da annesi ve dedesi tarafından büyütüldü. Doğum yeri ve anne babasının etnik kökenleri nedeniyle uluslararası yarışmalarda Almanya, Ukrayna, Rusya ve Kazakistan adına oynamaya hak kazandı.

Şu an Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’de forma giyen Roman Neustädter’in annesi etnik Rus’tur. Babası ise Alman’dır. Roman Neustädter’in babası Volga Almanlarının oğludur. Ataları Rusya İmparatorluğu ve toprakları üzerinde yaşamıştır.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından, etnik Almanlar zorla Sovyet hükümeti tarafından sürgün edildiğinde aralarında Neustädter aileside vardı. Neustädter ailesi Orta Asya’ya taşındı.

Roman Neustädter; 1. FSV Mainz 05 takımının Kırgız ve Kazak asıllı eski futbolcu ve Mainz 05 II takımının eski yöneticisi Peter Neustädter’in oğludur.

Neustädter 30 Mayıs 2016 tarihinde, Almanya’nın Bonn kentinde ki Rus Konsolosluğu’na yaptığı başvuruda yeni Rus pasaportu aldıktan sonra kendisine Rus vatandaşlığı verildi.