Raşit Bağzıbağlı Kimdir?

Raşit Bağzıbağlı Kimdir?

 

rasit-bagzibagli-kimdir

Televizyon ekranlarında yayınlanan “Gardırop Savaşları” adlı programda jüri üyeliği yapan Raşit bağzıbağlı kimdir? Aslen nereli? Boyu kaç? Kilosu kaç? Raşit Bağzıbağlı hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Raşit Bağzıbağlı Kimdir?

1985 yılında Londra’da dünyaya gelen Raşit Bağzıbağlı, moda hayatına 1957 yılında Kıbrıs’ta başladı.

Bağzıbağlı Kumaş Mağazaları’nın 3. kuşak temsilcilerinden olan Raşit Bağzıbağlı’nın modaya olan ilgisi çocuk yaşlarda başladı.

Henüz 12 yaşındayken moda tasarımcısı olmaya karar veren bağzıbağlı, okul yıllarında da kıyafetler tasarlar ve yaratıcı fikirleriyle herkesi şaşırtırdı.

2007 yılında Couture tasarımcısı olarak kariyerine başlayan Bağzıbağlı, ilk koleksiyonunu 21 yaşında hazırladı.

Yeteneği çevresi ve moda duayenleri tarafından keşfedilen Bağzıbağlı, 2010 yılında Türkiye ve Kıbrıs’ta elde ettiği başarıları sayesinde bir çok ödülün de sahibi oldu.

‘Yılın En İyi Genç Tasarımcısı’ ödülüne layık görüldü!

Bu ödüllerin ardından New York’ta düzenlenen “Face of Fashion” yarışmasına katılarak “Yılın En İyi Genç Tasarımcısı” ödülüne layık görüldü.

KKTC polis üniforması, logo ve amblemlerini tasarladı!

Üstün başarılarından dolayı bir çok teklif alan Bağzıbağlı, yine bu gelen tekliflerden birini değerlendirerek KKTC Polis üniformalarının yanı sıra logo ve amblemlerini tasarladı.

Fashion TV Ödülleri’nde ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ seçildi!

Bağzıbağlı, Miss Turkey 2014 ve 2015 finalistlerinin kostümlerini hazırlayarak yarışmaya katkıda bulundu. Ayrıca 2014 yılında “Fashion TV Ödülleri”nde ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ seçildi.

Türkiye’de de bir çok ünlü isim ile çalışan Bağzıbağlı’nın çalıştığı isimler arasında; Tuba Büyüküstün, Tülin Şahin, Demet Kutluay, Bergüzar Korel gibi ünlü isimler yer alıyor.

Başarılarıyla ünü ülke sınırlarını aşan Bağzıbağlı, Paris Hilton, Yolanthe Cabau, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes gibi dünya starlarını da giydirdi.

Türkiye’de ve dünya çapında yıldızlarla çalışmaya devam eden Bağzıbağlı, 2014 yılında, ilk hazır giyim koleksiyonu olan ‘rashid’ markasını tüm koda severlerin beğenisine sundu.

Raşit Bağzıbağlı’nın hedefleri arasında, ‘rashid’ hazır giyim markası ile başarılarını sürdürmek ve dünya ülkelerinde bir köprü oluşturarak ülkesini en iyi şekilde temsil etmek yer alıyor.