Pınar Saka Kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Pınar Saka Kimdir? (Survivor 2017 Ünlüler)

Survivor 2017 Ünlüler Pınar Saka kimdir? Yapımcılığını ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın üstlendiği macera yarışması Survivor 2017 Ünlüler ve Gönüllüler takımı yarışmacıları belli oldu. Ünlüler takımındaki yarışmacılardan birisi de Pınar Saka’nın olduğu açıklandı.

Pınar Saka, Survivor yarışmasına katılacak diğer yarışmacılar için yaptığı gözdağı açıklamasında, ”Kazanmaya gidiyorum. Hem Survivor’ı hem de gönülleri” dedi.

Peki Pınar Saka kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir? İşte Pınar Saka hakkında merak edilen detaylar…

SURVİVOR PINAR SAKA KİMDİR?

Pınar Saka, 5 Kasım 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Üniversite öğrenimini Nebraska Üniversitesi Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümü’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2009 yılında ABD’de NCAA tarafından yılın atleti seçilen Pınar Saka, kısa mesafe koşucusudur. Saka, 100 metre, 200 metre ve 400 metre kategorisinde yarışmaktadır. 2005 Akdeniz Oyunları’nda 400 metre ve 4 x 400 metre bayrak koşularında Türkiye’yi temsil eden Pınar Saka, yarışma sonunda Bronz madalya sahibi olmuştur.

PINAR SAKA’NIN BAŞARILARI

2007 yılında Atletizm yaşantısını eğitim gördüğü ABD’de sürdüren ve Adidas Classic yarışlarında, okulu Nebraska Omaha Üniversitesi’nin tarihindeki en hızlı ikinci 400 metre derecesini koşarak ilk sırayı alan genç atlet Pınar Saka, USTF Kuzey Konferansı’nda “Haftanın Bayan Atleti” seçildi.

2009 yılının Ocak ayında Lincoln kentinde düzenlenen Holiday Inn Davet Yarışları’na katılan Pınar Saka, antrenörü Öznur Dursun’a ait 53.52’lik 13 yıllık Türkiye rekorunu 53.36’ya çektikten sonra, bu kez de Frank-Sevigne Lincoln’de katıldığı Husker Invitational Yarışları’nda yeni bir rekora imzasını attı.

2011 yılında New York’ta düzenlenen Lafayette Rider Winter Games Invitational yarışlarında bayanlar 400 metreyi 52,99 saniyede koşarak birinci oldu.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER TAKIMI KADROSU

İşte Survivor 2017’de yarışacak olan ünlüler takımının kadrosu: Furkan Kızılay, İlhan Mansız, Serhat Akın, Seda Demir, Tarık Mengüç, Berna Öztürk, Sedat Kapurtu (Çılgın Sedat), Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıççı, Sabriye Şengül, Şahika Ercümen.