Özge Gürel Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi

Özge Gürel Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi

ozge-gurel-kimdir

Muhteşem Yüzyıl, Kiraz Mevsimi ve Medcezir gibi dizilerde rol alarak adından söz ettirmeyi başaran yetenekli oyuncu Özge Gürel kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Hangi dizi ve filmlerde oynadı? Özge Gürel hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Özge Gürel Kimdir?

Başarılı oyuncu Özge Gürel, 5 Şubat 1987 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi.

Silivrili bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Gürel, Liseyi Slivri’de tamamladı. Daha sonra yüksek öğrenimi için Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü’ne kayıt yaptırdı ancak yarıda bıraktı.

Gönlünde oyunculuk yatan Gürel, öncelikle oyunculuk daha sonra oyuncu yönetimi dersleri aldı.

Oyunculuğa ilk adımını ise 2010 ve 2011 yıllarında yayınlanan “Kızım Nerede” dizisinde canlandırdığı “Zeynep” karakteri ile atmıştır.

Bu dizide sergilediği başarılı oyunculuk performansı ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gürel, daha sonra sırasıyla, “Huzur Sokağı”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Medcezir” ve “Kiraz Mevsimi” dizilerinde rol aldı.

Kiraz Mevsimi dizisinde başrol karakteri olan “Öykü” karakterini canlandıran Gürel, dans – şan ve diksiyon dersleri almaktadır.

Özge Gürel, 2016 Eylül sezonunda yayınlanacak olan yeni dizisi için ünlü oyuncu Tolga Sarıtaş ile kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. Özge Gürel’in de rol alacağı dizinin adının ne olacağı henüz bir netlik kazanmadı ancak FOX TV ekranlarında yayınlanacağı bilinmektedir.