Osman Çelik Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

Osman Çelik Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

osman-celik-kimdir

Türkiye Finans Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlüğü görevinden istifa eden Osman Çelik, Hazine Müsteşarlığı’na görevine atandı. Peki Osman Çelik Kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Osman Çelik hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Osman Çelik Kimdir?

Yeni Hazine Müsteşarı Osman Çelik, 1964 yılında, Erzincan’da dünyaya geldi.

Lise öğreniminden sonra yüksek öğrenimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı.

Osman Çelik, yüksek öğreniminin hemen ardından Devlet İstatistik Enstitüsü’nde ekonomist ve Faisal Finans Kurumu Proje Değerlendirme ve Hazırlama Müdürlüğü’nde uzman ve baş uzman olarak görev yaptı.

Daha sonra İhlas Finans Kurumu’nda Proje ve Pazarlama Müdürlüğü ile Anadolu Finans Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Çelik, 2006 ila 2013 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda, Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini üstlendi.

2013 ila 2015 yılları arasında ise; Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Osman Çelik, 2015 yılında Türkiye Finans Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. Ancak 2016 yılının Haziran ayı itibariyle görevinden istifa ederek Hazine Müsteşarlığına atandı.