Onursal Adıgüzel Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

Onursal Adıgüzel Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

onursal-adiguzel-kimdir

Onursal Adıgüzel, 2014 yılında, Cumhuriyet Halk Partisi 34. Olağan Büyük Kurultay’ında 2. kez genç adaylar arasında en yüksek oyu alarak Parti Meclisi Üyeliği’ne seçildi. Peki Onursal Adıgüzel kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Onursal Adıgüzel hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Onursal Adıgüzel Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyeliği’ne seçilen Onursal Adıgüzel, 1985 yılında, Malatya’da dünyaya geldi.

Yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Adıgüzel, halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Özel sektörde faaliyet gösteren bir çok firmada Endüstri Mühendisi ve yönetici olarak görev alan Adıgüzel, 2010 ila 2011 yılları arasında MYK üyesi olarak görev yaptı.

Daha sonra 2011 yılının Ocak ayından, 2012 yılının Haziran ayına kadar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

Adıgüzel, daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin 34. Olağan Büyük Kurultay’da ve 18. Olağanüstü Kurultay’da Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

2012 yılının Temmuz ayından bu yana Parti Meclisi’ndeki görevine devam eden Onursal Adıgüzel, 2015 genel seçimlerinde İstanbul milletvekili seçildi.

Onursal Adıgüzel, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Özel Hayatı

2015 seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak meclise giren Onursal Adıgüzel, Sosyolog olduğu bilinen E. Duygu Adıgüzel ile evlidir.