Onur Tuna Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

Onur Tuna Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

onur-tuna-kimdir

TRT 1 ekranlarında ki sezon yayınlanan “Filinta” dizisinde başrol karakteri olan “Filinta Mustafa” karakterine hayat veren Onur Tuna kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Onur Tuna hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Onur Tuna Kimdir?

Başarılı ve yakışıklı oyuncu Onur Tuna, 02 Temmuz 1985 tarihinde, Çanakkale’de dünyaya geldi.

2014 yılında yayınlanan televizyon dizisi “Filinta” ve yine 2014 yılında yayınlanan sinema filmi “Bi Küçük Eylül Meselesi” ile adını duyurmayı başaran Onur Tuna,  Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur.

Üniversite öncesinde lisanslı olarak Voleybol ve Basketbol sporları ile ilgilenen Tuna, İzmir’de 4 yıl modellik yapmıştır.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Tuna, 2011 yılında yayınlanan “Hayat Devam Ediyor” dizisinde rol alarak televizyon dünyasına ilk adımını atmıştır.

Geçtiğimiz sezon ise “Filinta” dizisinde başrol karakteri olan “Filinta Mustafa”yı canlandırdı.

Onur Tuna, şimdilerde 2016 yılı Eylül sezonunda ekranlara gelecek olan yeni dizisi, “Cesur Yürek” için kamera karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bir aşk hikayesini anlatacak olan ‘Cesur Yürek’ adlı dizide Tuna, bir balıkçıyı oynayacak. 15 Temmuz’da çekimleri İstanbul’da başlayacak proje, Show TV’de ekrana gelecek. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Kudret Sabancı oturacak. Dizinin başrollerini Onur Tuna ve Rüveyda Öksüz paylaşacak.

Televizyon dizileri

2014 – Filinta – Filinta Mustafa
2011-2012 – Hayat Devam Ediyor – Siraç Bakırcı

Sinema filmleri

2014 – Bi Küçük Eylül Meselesi – Atıl