Onur Özbizerdik kimdir? Biyografisi

Onur Özbizerdik kimdir? Biyografisi

onur-ozbizerdik-kimdir

Etiler’deki bir restoranda tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez’i tabancayla bacağından vurduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Peki Onur Özbizerdik kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Onur Özbizerdik hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Onur Özbizerdik Kimdir?

Yeraltı dünyasının ünlü kabadayısı Dündar Kılıç’ın torunu, Alaattin Çakıcı’nın üvey oğludur.

Onur Özbizerdik’in annesi Uğur Özbizerdik ise yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaattin Çakıcı‘nın ikinci eşidir.

Onur Özbizerdik, daha ince iş adamı Fatih Edremit’in öldürülmesi davasından dolayı tutuklanmış ve cezası tamamlandıktan sonra tahliye olmuştu.

Ruhsatsız ateşli silahlar ve mermi satın alma suçundan yargılandığı davadan tahliye olan Onur Özbizerdik, mahkemedeki savunmasında, “Size söz veriyorum bir daha silah taşımayacağım.” demişti.

Hakimin, ceza alması durumunda hükmün geri bırakılmasını isteyip istemediği sorusuna Özbizerdik, sosyalleşmesi için verilecek olan tedbire razı olduğunu söylemişti.

Polat Towers’ın 22. katında işadamı Fatih Edremit’in öldürülmesi davasının tutuklu sanıklarından Onur Özbizerdik tahliye olmasının ardından akşam saatlerinde, Sarıyer Emirgan sahilinde bulunan bir eğlence merkezine gitti. İddiaya göre Özbizerdik, eğlence mekanının güvenlik görevlisiyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine silahını çeken Özbizerdik, şahsı bacağından vurdu. Tahliyesinin üzerinden 12 saat geçmeden adam yaraladığı öne sürülen Özbizerdik, plakası alınamayan siyah bir otomobille kaçtı. Yaralı bodyguard ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Polis, adam yaraladığı öne sürülen Onur Özbizerdik’i yakalamak için çalışma başlattı.

Olgun Peker’i vurmuştu Giresun Spor eski Başkanı Olgun Peker, bir eğlence merkezinde ayağından vurularak hastaneye kaldırılmıştı. Peker hastanede alınan ilk ifadesinde Dündar Kılıç’ın torunu Onur Özbizerdik tarafından vurulduğunu iddia etmişti. Yakalanması için çalışmalara başlayan polis Onur Özbizerdik’i Kocaeli’de yakalayarak Gayrattepe’de bulunan İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirmişti. Burada alınan ifadesinde olayın kazadan ibaret olduğunu belirten Onur Özbizerdik, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Özbizerdik’in savcılık ve mahkemedeki ifadesinde de olayın kazadan ibaret olduğunu belirttiği öğrenildi.

Etiler’deki bir restoranda tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez’i tabancayla bacağından vurduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, hakkında yakalama kararı bulunan sanık Onur Özbizerdik katılmadı.

Hakim, sanık Özbizerdik hakkında “kasten yaralama” suçundan 3 yıl, “6136 Ateşli Silahlar Kanunu’na Muhalefet” suçundan 2 yıl olmak üzere toplam 5 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.