Nilay Duru Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

Nilay Duru Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi

nilay-duru-kimdir

Bir başarılı dizi filmde rol alarak adını duyurmayı başaran, 15 Temmuz 2016 Cuma günü FOX TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “N’olur Ayrılalım” dizisinde “Azize Ilgazoğlu” karakterini canlandıran Nilay Duru kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Hangi dizi ve filmlerde oynadı? Nilay Duru hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Nilay Duru Kimdir?

Başarılı dizi oyuncusu Nilay Duru, 1990 yılında, İstanbul’da dünyaya geldi.

Kariyeri boyunca yer aldığı dizilerde canlandırdığı karakterler ve başarılı oyunculuk performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Nilay Duru dizilerin aranılan isimleri arasında yer almayı başardı.

İlk, orta ve lise eğitiminden sonra yüksek öğrenimini konservatuvarda tamamlayan Duru, yüksek öğrenimini birincilikle bitirdi.

Yüksek öğrenimi için ilk olarak Uludağ Üniversitesi İktisat bölümüne kayıt yaptıran Duru, bu bölümde üç yıl okuduktan sonra kaydını dondurarak oyunculuğa yöneldi. Gönlünde hep oyuncu olmak yatan Duru, konservatuvara giderek eğitimini birincilikle tamamlamıştır.

Öğrenim hayatını bir anda oyunculukla değiştiren ve bu yönde eğitim alan Duru, için bu karar bir dönüm noktası olmuş ve usta isimlerle başarılı projelerde yer alma imkanını yakalamıştır.

Dizi oyunculuğunun yanı sıra “Hayatın İçinden Bir Oyun” ve “Çelik Manolyalar” gibi tiyatro oyunlarında da boy gösteren Duru, Kızıl Elma, Asla Vazgeçmem, Kafes ve İnadına Aşk gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Nilay Duru, son olarak 15 Temmuz 2016 Cuma günü, FOX TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “N’olur Ayrılalım” dizisinde “Azize Ilgazoğlu” karakterini canlandırıyor. Dizide başarılı oyuncuya, Aras Aydın, Gürgen Öz ve Nilperi Şahinkaya gibi isimler eşlik ediyor.