Nesrin Cavadzade Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

Nesrin Cavadzade Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

nesrin-cavadzade-kimdir

Ünlü oyuncu Nesrin Cavadzade’nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflar olay oldu. ABD tatiline devam eden oyuncu Nesrin Cavadzade, New York’ta üç polis memuruyla çektirdiği bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaşarak olay yarattı. Cavadzade’nin fotoğrafı, takipçileri tarafından ABD’de hayli tartışılan polis teşkilatına destek olarak yorumlanırken ünlü oyuncuya tepki yağdı.

Peki Nesrin Cavadzade kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Nesrin Cavadzade hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Nesrin Cavadzade Kimdir?

30 Temmuz 1982, Bakü doğumlu olan Nesrin Cavadzade, Azerbaycan asıllıdır.

Türk dizi ve sinema filmlerinde rol alan Cavadzade, henüz 11 yaşındayken Bakü’den Türkiye’ye geldi.

Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamlayan Cavadzade, daha sonra iki yıl Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Televizyon dünyasına ilk adımı ise; “Yersiz Yurtsuz” dizisi ile oldu. Daha sonra yönetmen Cemal Şan’ın ünlü “Aşk Üçlemesi”nin ikinci filmi olan “Dilber’in Sekiz Günü” filminin başrolünde yer aldı.

Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı!

Cavadzade, bu filmdeki rolü ile Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

Bu başarısının ardından, yine yönetmenliğini Cemal Şan’ın yaptığı “Acı” filminde rol aldı ve sergilediği performansla eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

Sinema dışında televizyon dizilerinde de izlediğimiz Cavadzade, “Samanyolu” ve “Al Yazmalım” dizilerinde de yer aldı.

2011 yılında Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği “Güzel Günler Göreceğiz” filminde oynadı ve canlandırdığı Anna karakteriyle;

48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”

23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

Başarılı bir oyuncu olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Cavadzade, 2012 yılında “Ağır Roman”ın televizyon uyarlaması olan “Ağır Roman Yeni Dünya” dizisinde “Kara Leyla” karakterini canlandırdı.

Kariyerine sinema filmleri ile devam ettirmek isteyen ve bu şekilde anılmak istediğiniz belirten Cevadzade, 2014 yılında, Kutluğ Ataman’ın son filmi “Kuzu”, Erol Mintaş’ın ilk uzun metrajı “Annemin Şarkısı” ve “Çanakkale Harbini anlatan “Son Mektup”ta yer alan oyuncu “Kuzu” filmi ile;

51. Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

Başarılı oyuncu son olarak Show TV ekranlarında yayınlanan “Kış Güneşi” dizisinde rol almıştı.

İşte olay yaratan fotoğraflar!

nesrin-cavadzade-foto-1

 

nesrin-cavadzade-foto-2

 

nesrin-cavadzade-foto-3