Naşide Göktürk kimdir? Hayatı ve şarkıları Hayatını kaybeden sanatçı Naşide Göktürk kimdir?

Naşide Göktürk kimdir? Hayatı ve şarkıları

Uzun süredir Akciğer kanseri tedavisi gören ünlü sanatçı Naşide Göktürk, 30 Ağustos 2016 Salı günü hayatını kaybetti. ”Yüreğim Rehin” şarkısı ile hayranlarının gönlünde taht kuran Naşide Göktürk kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir? sorularının yanı sıra Naşide Göktürk şarkıları ve şiirleri ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

Naşide Göktürk, 1 Nisan 1965 tarihinde doğdu. Şair, söz yazarı, besteci ve yorumcu olan Naşide Göktürk, daha çok ilk albümüne adını veren ”Yüreğim Rehin” adlı şarkısı ile hayranlarının gönlünü kazandı. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada’da geçirdi. Bir süre muhasebecilikle uğraştı. Ankara’da bir kafe işletti. 1990’lı yılların ortalarında ilk albümünü çıkarttı. Yakın arkadaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, 27 Temmuz 2015 yılında Naşide Göktürk’e Akciğer ve Pankreas kanseri teşhisi konulduğunu açıkladı. Akay’ın basında yer alan açıklamaları, sanat camiasını ve sanatçının milyonlarca hayranını derinden üzdü.

Bir süre bodrumda özel hastanede akciğer kanseri tedavisi gören Naşide Göktürk, 30 Ağustos 2016 tarihinde haytını kaybetti.

NAŞİDE GÖKTÜRK ŞİİR KİTAPLARI

Sesimi Ateşe Verdim

Son Çaylar

Yüreğim Rehin

Mavi Mavi Sevdim Seni

Tül Gibi

Pırlanta Peri

Savrulurken Seni Buldum

NAŞİDE GÖKTÜRK ALBÜMLERİ

Yüreğim Rehin (1994)

Yüreğim Hâlâ Rehin (1996)

Kan Kırmızı (1998)

Kimsem Yok (Ocak 2001)

Unutmak İstiyorum (2003)

Çocukluğumu Uçuruyorum (2016)