Murat Yıldırım Kimdir?

Murat Yıldırım Kimdir?

1979 yılında Konya’da dünyaya gelen Murat Yıldırım, Mardinli bir ailenin çocuğudur. Lise eğitimine kadar Konya’da yaşayan ünlü oyuncu, üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eğitim görmeye başladı. Okulun Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Yıldırım, diplomasını tam 8 yılda aldı. Üniversitede eğitim görürken tiyatroya ve oyunculuğa ilgi duymaya başlayan Murat Yıldırım, okulda tiyatro etkinliklerine katılmaya başladı ve amatör olarak yer aldığı tiyatro oyunları ile aslında oyunculuk kariyeri de başlamış oldu.

Televizyon dünyasına adım atışı da yine bu yıllarda oldu. 1999 yılında ekrana gelen ve dönemin en gözde dizilerinden biri olan Ayrılsak da Beraberiz dizisi ile televizyona adım atmayı başaran yakışıklı oyuncu, 2003 yılına gelindiğinde Hayat Bilgisi, Patron Kim ve ardından Ölümsüz Aşk adlı dizilerde rol aldı. Bu dizilerin ardından tam bir yıl sonra Büyük Yalan dizisinde rol alan ünlü oyuncunun kariyerinin dönüm noktası 2006 yılında rol aldığı Fırtına dizisi oldu. Dizide Burçin Terzioğlu ile başrolleri paylaşan Murat Yıldırım, 2 yıl flört ettiği güzel oyuncu ile 2008 yılında dünya evine girdi. Medyanın birbirine en çok yakışan çiftleri olarak gösterilseler de, 6 yıl süren evlilikleri ne yazık ki 2014 yılında boşanma ile sonuçlandı.

Ünlü oyuncu Fırtına dizisinin ardından 2007 yılında bu kez Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde rol aldı ve bu dizi de dönemin en sevilen dizilerinden biri oldu. 2009 yılına gelindiğinde ise bu kez Nurgül Yeşilçay ile birlikte Aşk ve Ceza isimli dizide rol aldı. 2012 yılına gelindiğinde ise Suskunlar isimli dizi ile kariyerinde zirveye yükselen yakışıklı oyuncu, dizilerin yanı sıra çeşitli sinema filmlerinde de rol aldı. Bunlardan biri de 2009 yılında Beren Saat ile birlikte rol aldığı Güz Sancısı filmi oldu. Öncesinde ise 2006 yılında vizyona giren Araf filmi oldu. Ünlü oyuncu son olarak geçtiğimiz yıl vizyona giren Kırımlı adlı filmde de birçok ünlü isim ile kamera karşısına geçti. Murat Yıldırım şu sıralar Meryem Uzerli ile birlikte rol aldığı ve yakın bir tarihte başlayacak olan Gecenin Kraliçesi dizisinde göstereceği performans ile merak ediliyor.