Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Tatlı İntikam Pelin Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Tatlı İntikam Pelin Kimdir?

leyla-lydia-tugutlu-kimdir

İlk olarak “Kiralık Aşk”daki “İz” karakteri ile tanıdığımız, şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan “Tatlı İntikam” dizisinde canlandırdığı “Pelin” karakteri ile Türk halkının gönlünde taht kurmayı başaran Leyla Lydia Tuğutlu kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Türk model, oyuncu ve 2008 Türkiye Güzeli ünvanına sahip Leyla Lydia Tuğutlu, 29 Ekim 1989 tarihinde, Berlin’de dünyaya geldi.

Türk baba ve Alman anneden dünyaya gelen Tuğutlu, İlk öğrenimine Türkiye’de başladı. Aynı dönemde piyano eğitimi de almaya başlayan Tuğutlu, Konservatuvara da yarı zamanlı olarak devam etti.

Bu süreç boyunca 5 yıl keman ve müzik dersleri alan Tuğutlu, aynı zamanda bir model ajansında çalıştı.

Lise öğrenimini Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Tuğutlu, üniversiteye başladığında konsevatuarı bırakarak mankenlik ve fotomodellik yapmaya başladı.

Yüksek öğrenimine halen devam eden Tuğutlu, İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir.

İyi derecede Türkçe, Almanca ve İngilizce bilen Tuğutlu, ilk olarak “Es Es” dizisinde “İrem” karakterini canlandırdı.

Daha sonra ATV ekranlarında yayınlanan “Karadayı” dizisinde başrol karakteri kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolünü canlandırdı. Buradaki karakterin adı ise “Songül” idi.

Başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tuğutlu, “Kiralık Aşk” dizisinde “İz” karakteri ile hayranlarının karşısına çıktı. Ancak bir süre sonra diziden ayrıldı.

Sonrasında ise Çağatay Ulusoy ile kamera karşısına geçerek “Delibal” filminde başrol karakterini canlandırdı.

Leyla Lydia Tuğutlu, “Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışması”na katılarak bu yarışmada birinci oldu. Tacını ise Paris Hilton taktı.

12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etti. 2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006’da Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görülmüştür. Fashion TV Moda Oskarları 2007’de “Gelecek vaad eden model” seçildi.

Dizilerde olduğu kadar sinema filmlerinde de başarılı olan Tuğutlu, sırasıyla; 2013 yılında “Günce”, 2014 yılında “İçimdeki Ses”, 2015 yılında ise “Delibal” filmlerinde rol almıştır.

Leyla Lydia Tuğutlu, şimdilerde “Tatlı İntikam” dizisinde başrol karakteri “Pelin”i canlandırmaktadır.