Lerzan Mutlu Kimdir?

Lerzan Mutlu Kimdir?

Son dönemde Oya Aydoğan, Bircan İpek ve Sinan Özedincik ile birlikte sunuculuğunu üstlendiği Söylemezsem Olmaz programı ile sürekli gündemde olan Lerzan Mutlu, 1977 İstanbul doğumludur. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra artık sunuculuk da yapan ünlü güzel, ilkokulu Erenköy İlkokulunda okuduktan sonra liseyi Özel Kadıköy Kız Koleji’nde okudu. Üniversite için İsviçre’ye giden Mutlu, buradan okulun ilk yılını bitirmeden Türkiye’ye dönüş yaptı. Burada İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarını kazandı ancak buradan da mezun olmadan okulu bıraktı. O yıllarda sahne çalışmalarına başlayan Lerzan Mutlu, ilk önce 2001 yılında Karabüyü isimli albümünü çıkardı.

Daha sonra bu albümünü 2004 yılında çıkardığı Yar Dediğin Arar albümü takip etti. Özellikle bu albümle adını duyuran ve popüler bir isim haline gelen Mutlu, daha sonra önce 2006 yılında Tam İsabet ve 2009 yılında Zirve albümlerini çıkardı. Bu albümler 2011 yılında Kibrit, 2013 yılında Oyuncu ve 2014 yılında çıkardığı Kahraman isimli single’lar takip etti. Ünlü şarkıcı Karabüyü, Benden Gider Bana Döner, Hançer, Yar Dediğin Arar, Aşk Dediğin Yürek İster, Sızım Sızım, Bir Numara, Kibrit, Oyuncu, Bir an Bile Düşünmedim ve Kahraman isimli şarkılarına klip de çekti.

Kova burcu olan güzel şarkıcı, bundan tam 11 yıl önce televizyon deneyimini Asla Unutma dizisi ile yaşadı. Bu dizide rol aldıktan sonra başka bir dizide görülmediyse de, dönem dönem program sunuculukları yaptı. Bugüne kadar en çok konuşulan projesi ise Beyaz TV’de izleyici ile buluşan ve sabah kuşağında yayınlanan bir magazin programı olan Söylemezsem Olmaz oldu. Lerzan Mutlu her sabah, diğer 3 arkadaşı ile birlikte magazin haberleri yorumculuğu yapıyor.