Kemal Doğulu Kimdir? Biyografisi – Hayatı

Kemal Doğulu Kimdir? Biyografisi – Hayatı

kemal-dogulu-kimdir

Geçtiğimiz günlerde Beyoğlu’ndaki evinin merdivenlerinden düşerek ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan, ‘İşte Benim Stilim’ programının jüri üyelerinden Kemal Doğulu kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? Kemal Doğulu hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Kemal Doğulu Kimdir?

Pop ve elektronik müzik şarkıcısı kimliğinin yanı sıra fotoğrafçı kimliği ile de dikkatleri üzerine çeken Kemal Doğulu, 14 Ekim 1979 tarihinde, Mersin’de dünyaya geldi. Bir çok başarılı programda yer alarak Türk halkına kendisini sevdirmeyi başaran Kemal Doğulu, aynı zamanda oyuncu olan Kadir Doğulu’nun da kardeşidir.

Uzun yıllar sanatçıların imaj makerlığını, makyözlüğünü, kuaförlüğünü, fotoğrafçılığını ve modelistliğini yapmış olan Kemal Doğulu, 2006 senesinde tanıştığı Hande Yener’in Hande Maxi adlı maxi singlelında sanatçının fotoğrafçılığını ve imaj makerlığını yaptı. Ayrıca Hande Yener’in bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi.

Hande Yener ile tanışması Kemal Doğulu’nun hayatından bir dönüm noktasıdır diyebiliriz. Zira Kemal Doğulu’nun şarkıcılığa başlaması, Hande Yener’in konserine kendi vokalisti gelmeyince Kemal Doğulu’nun yer almasıyla start aldı.

Bunun sonucunda Kemal Doğulu 2008 yılının Ocak ayında “1 Yerde” adını verdiği verdiği elektronik müzik tarzındaki maxi singlelını çıkardı. Single’a adını veren şarkı ile World Chart Exskpress (World Top 10) listesine girdi ve Nisanın başında ise 1 numaraya kadar yükselerek tam 4 hafta üst üste 1 numarada yer aldı.

Bu şarkıların ardından hemen yeni bir single hazırlığına giren Kemal Doğulu, İkinci single’ının ismi Kemal Doğulu 2 olarak açıklandı.

İkinci albümle de istediği başarıyı elde eden Kemal Doğulu, üçüncü albümü olan “Ters Köşe’yi çıkardı. Albümün prodüktörlüğünü Hande Yener ile Alper Narman üstlenmiştir. bu ikili prodüktörlükle kalmayıp Kemal Doğulu için söz ve müziklere de imza atmışlar.

Single’ları

1 Yerde – 2008
Kemal Doğulu 2 – 2009
Ters Köşe – 2010
4.Kemal – 2011
Aşk Kabul Ederse – 2012

Kemal Doğulu’nun adı şimdilerde Beyoğlu’nda ki evinin merdivenlerinde geçirdiği kaza ile anılıyor ve sağlık durumu tüm sevenleri tarafından yakından takip ediliyor.