Kadir Doğulu Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

Kadir Doğulu Kimdir? Aslen nereli? Biyografisi – Hayatı

kadir-dogulu-kimdir

Geçtiğimiz günlerde kendisi gibi oyuncu olan nişanlısı Neslihan Atagül ile hayatını birleştiren Kadir Doğulu kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Kadir Doğulu hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Kadir Doğulu Kimdir?

Başarılı oyuncu ve model Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 tarihinde, Mersin’de dünyaya geldi. Kadir Doğulu, aynı zamanda müzisyen ve modacı olan Kemal Doğulu’nun kardeşidir.

İlk olarak 2010 yılında televizyon ekranlarında yayınlanan “Küçük Sırlar” dizisinde rol alarak adından söz ettirmeye başlayan Kadir Doğulu, bu dizide başrollerden birini alarak yıldızını parlatmayı başardı.

Hande Yener’in “Romeo” şarkısının klibinde de yer alan Doğulu, daha sonra 2011 ila 2013 yılları arasında yayınlanan “Pis Yedili” televizyon dizisinde rol aldı. Sonrasında bu diziden ayrılan Doğulu, 2013 ila 2014 yılları arasında yayınlanan “Fatih Harbiye” dizisinde rol aldı.

Rol aldığı her dizide başarılı performansı ile göz dolduran ve dizilerin aranılan isimlerinden biri olmayı başaran Doğulu, 2015 yılının Şubat ayında yayınlanmaya başlayan “Sevdam Alabora” dizisinde ‘Gökhan’rolünü canlandırdı.

Doğulu, bu dizinin ardından 2015 yılında Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan  “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisinde “Mehmet Giray Han” karakterine hayat verdi.

Kadir Doğulu 2016 Eylül sezonunda yeni dizisi “Beyaz Gece” sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Ay yapım imzalı Kadir Doğulu’nun başrolünde olacağı  ”Beyaz Gece” dizisi için, önce Gökçe Bahadır ile anlaşma yapan şirket son dakika değişikliği yaparak, Seda Bakan ile anlaşmaya vardı. Yeni sezonda ikili Fox Tv’de izleyici ile buluşacak.

Özel Hayatı

2014 yılından bu yana ünlü oyuncu Neslihan Atagül ile birlikte olan Kadir Doğulu, 08 Temmuz 2016 tarihinde sevgilisi Neslihan Atagül ile hayatını birleştirdi.

kadir-neslihan

Rol Aldığı Televizyon Dizileri

2010 – Küçük Sırlar – Ali Erarslan – Başrol
2011-2013 – Pis Yedili – Güney Samyeli (Bayrampaşalı) – Başrol
2013-2014 – Fatih Harbiye – Macit Arcaoğlu – Başrol
2015 – Sevdam Alabora – Gökhan – Başrol
2015-2016 – Muhteşem Yüzyıl Kösem – III. Mehmed Giray

Rol Aldığı Sinema Filmleri

2013 – Bir Hikayem Var – Mert – Başrol