İsmail Emrah Karayel Kimdir? Biyografisi

İsmail Emrah Karayel Kimdir? Biyografisi

İsmail Emrah Karayel kimdir? Aslen nereli? İsmail Emrah karayel hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

İsmail Emrah Karayel, 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kayserili bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Karayel’in babasının adı Yaşar, annesinin adı ise Hatice’dir.

İlk öğrenimini Fatih İlkokulunda tamamlayan Karayel, orta öğrenimini ve lise öğrenimini ikinci sınıfa kadar İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde devam etmiştir. Daha sonra lise öğrenimine Gelenbevi Lisesinde devam eden Karayel buradan mezun olmuştur. Lisenin ardından yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Üniversite öğreniminin ardından avukatlık stajını tamamlayan Karayel, Amerika’ya giderek İngilizce eğitimi almış ve Kent State University’de Ceza Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra ikinci yüksek lisansını ise İngiltere’de Canterbury şehrinde University of Kent’de Uluslararası Ticaret Hukuku alanında tamamlamıştır.

Karayel, halen Kocaeli Üniversitesi’nde Özel Hukuk Alanında Doktora yapmaktadır.

İsmail Emrah Karayel, Birlik Vakfı Gençlik Kulübü (Genç Birlik) Genel Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Talebe Birliği Federasyonu Genel Başkanlığına III. Genel Kurulda oy birliğiyle seçilmiştir. 05 Mayıs 2013 tarihinde oy birliğiyle yeniden Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığına seçilmiştir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Karayel, 1 Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Kayseri Milletvekili seçilmiştir.

asarruf Mevduatı Sigorta Fonunda görev alan Karayel, Birlik Vakfı Gençlik Kulübü Genel Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Türkiye Gençlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Tomarzalılar Vakfı yöneticiliği yapmıştır. Aynı zamanda AB Uyum Komisyonu Üyesi, AGİTPA Türkiye Delegasyonu Sözcüsü, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesidir.

Karayel, çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilmektedir.