İlnur Çevik kimdir? Biyografisi – Hayatı

İlnur Çevik kimdir? Biyografisi – Hayatı

ilnur-cevik-kimdir

2016 yılının Şubat ayında Cumhurbaşkanlığı Danışman görevine atanan İlnur Çevik kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? İlnur Çevik hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar haberimizde…

İlnur Çevik Kimdir?

2016 yılının Şubat ayında Cumhurbaşkanlığı Danışman görevine atanan İlnur Çevik, 27 Hazircan 1952 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi. Çevik, evli ve 5 çocuk sahibidir.

İlköğrenimine İngiltere Londra’da başlayan ve ortaöğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Çevik, 1968 yılında TED Ankara Koleji’nde okurken TÜBİTAK yarışmasında ikincilik ödülü aldı.

Yüksek öğrenimini, 1973 yılında İngiltere Warwick Üniversitesi İşletme ve Bilgisayar Bölümü’nde tamamlayan Çevik, aynı yıl “Turkish Daily News” gazetesinde çalışmaya başladı.

Çevik, 1984 yılında Turkish Daily News Gazetesi Genel Yayın Müdürü oldu. Halen bu görevi sürdürmektedir.

Necmettin Erbakan ve Süleyman Demirel’in de danışmanıydı!

Çevik, 1991-1993 yılları arasında Başbakan Süleyman Demirel’in özel danışmanı olarak ABD Başkanı George Bush, Alman Şansölye’si George Kohl, Fransız Cumhurbaşkanı Francois Mitterand ve İngiltere Başbakanı John Major gibi önde gelen liderlerle yapılan özel görüşmelere katıldı.

Bu dönemde Süleyman Demirel ile Kuzey Irak’taki Kürt liderler arasında koordinasyon sağladı.

Necmettin Erbakan’ın da danışmanlığını üstlenen Çevik, halen “A Haber”de yayınlanan “Diplomasi” programına katılıyor ve yazılarını “Daily Sabah Gazetesi”nde yazmaya devam ediyor.