İclal Aydın Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

İclal Aydın Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

iclal-aydin-kimdir

Başarılı TV sunucusu ve oyuncu İclal Aydın kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Hangi TV programlarını sundu? İclal Aydın hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

İclal Aydın Kimdir?

Türk oyuncu, yazar ve gazeteci kimliğinin yanı sıra sunucu kimliği ile de dikkatleri üzerine çekerek tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurmayı başaran İclal Aydın, 14 Eylül 1971 tarihinde, Nevşehir’de dünyaya geldi.

Çerkez kökenli bir anne ve aslen kürt kökenli bir babadan dünyaya gelen Aydın, ailesinin memur olması sebebiyle Nevşehir’de dünyaya geldi.

İclal Aydın, henüz bir yaşındayken ailesinin tayin olması sebebiyle ailesi ile birlikte Ankara’ya yerleşti. İlk öğrenimini tamamlamasının ardından bir süre Elazığ’da yatılı Anadolu Lisesi’nde okuyan Aydın, anne ve babasının ayrılması sebebiyle tekrar Ankara’ya döndü.

Orta ve Lise yıllarında zamanını yazarak ve tiyatro çalışmaları yaparak geçiren Aydın, Orta üçüncü sınıftan itibaren bir yandan okuyup bir yandan çalışmaya başladı.

1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. İkinci sınıfta okulu bırakıp Berlin’e yerleşti. Almanya’da altı yıl profesyonel tiyatroculuk yaptı. Çeşitli sosyal çalışmalara, kurslara katıldı.

1996 yılında tiyatroyu bırakan Aydın, Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Daha sonra 1997 yılında televizyon hayatı başladı. İlk olarak 1997 yılında “Ayna” müzik grubunun “Ölünce Sevemezsem Seni” adlı parçalarının video klibinde rol aldı.

Kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başaran oyuncu, “Sıcak Saatler” dizisinde rol aldı. Bu dizi ile İclal Aydın’ı tüm Türkiye tanımış oldu.

Bir dönem yayın yapan HBB televizyon kanalında “2’den 4’e” adlı kadınlara yönelik bir program sundu.

1998 ve 2000 yılları arasında Radyo D, Radyo Cumhuriyet, Radyo Kent, BRT FM’de program yaptı ve daha sonra çeşitli dizilerde başarıyla yer aldı.

Oyunculukta olduğu kadar sunuculuk kariyeri ile de oldukça sevilen bir sima olmayı başaran İclal Aydın, 1999 yılında “Hayat Güzeldir” programı ile BRT’ye geçiş yaptı.

Bu program ile “Zirvedekiler 2000 En İyi Sabah Programı” ödülünü aldı.

Başarılı bir oyuncu olan Aydın, Star Tv ekranlarında yayınlanan “İki Aile” dizisinde “Eda” karakterini canlandırdı. Bu dizi Türk halkı tarafından çok sevildi.

Daha sonra 2013 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Veda” dizisinde “Behice” karakterini canlandırdı. Sonrasında ise “O Hayat benim” dizisinde rol aldı.

İclal Aydın, şimdilerde Show TV ekranlarında, hafta içi her gün, saat 10:00’da yayınlanan “İclal Aydın’la Yeniden” programını sunmaktadır.

İclal Aydın programında; sağlıktan çocuk bakımına, ilişkilerden yemek tariflerine, merak edilen konuları konuşuyor ve bu konular üzerine birbirinden değerli konukları ağırlıyor.

Özel Hayatı

Üç kere evlenen İclal Aydın’ın Kemal Başbuğ’dan ‘Zeynep Lal’ adında bir kızı vardır. Boşanmış olduğu üçüncü eşi ise Tuna Kiremitçi’dir.