Hüsnü Mahalli kimdir, nereli ve kaç yaşında? Gözaltına alınan gazeteci ve yazar Hüsnü Mahalli kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? gibi soruların yanıtlarını Hüsnü Mahalli biyografi sayfasından okuyarak öğrenebilirsiniz.

Hüsnü Mahalli kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Hüsnü Mahalli kimdir? Halk TV’de program yapan ve muhalif kimliği ile tanınan gazeteci yazar Hüsnü Mahalli’nin gözaltına alınmasından sonra herkes kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır gibi soruların cevaplarını aramaya başladı.

HÜSNÜ MAHALLİ KİMDİR?

Hüsnü Mahalli, 23 Mayıs 1949 tarihinde Suriye’nin Cerablus kentinde dünyaya geldi. Türkmen Barak Aşireti’nden olan Mahalli, Orta Doğu uzmanı, siyaset uzmanı, akademisyen, gazeteci ve yazar kimliği ile de tanınmaktadır.

Hüsnü Mahalli aslen Suriyeli’dir. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu’ndan mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisansını, Uluslararası İlişkiler’de de doktora eğitimini tamamladı. İlk tezinin konusu ”Türk Arap İlişkileri” olan Mahallei, BBC, NBC gibi uluslararası televizyon kanallarının yanı sıra bazı Arap ülkelerindeki radyo, televizyon ve gazete gibi yayın organlarında da çalıştı.

1 Temmuz 2013’te, Akşam Gazetesi’nin TMSF tarafından el konulması ardından gazetedeki köşe yazarlığı görevinden çıkarıldı. Sonrasında çarşamba günleri saat 21:30’da Cem TV kanalında Erol Mütercimler’in sunumuyla “Aynanın Arkası” programına katılmaktaya başladı.

2015 yılından itibaren Halk Tv’de Ayşenur Arslan’ın sunuculuğu ile Maniki Dünya adlı bir program yapmaktır. Cuma sabahları, Ayşenur Arslan’ın programına da konuk olmaktadır.

HÜSNÜ MAHALLİ ESERLERİ

– Ortadoğu’da Kanlı Bahar

– Tezkereden Tezkereye Gerçekler

– Diren Suriye

– Al Sana Bahar

– Maniki Dünya