Hülya Nergis Kimdir? Özgeçmiş

Hülya Nergis Kimdir? Özgeçmiş

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kayseri Milletvekili olan Hülya Nergis kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Hülya Nergis hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi olan Hülya Nergis, 20 Kasım 1967 tarihinde, Kayseri – Pınarbaşı’nda dünyaya geldi. Babasının adı Sabahattin, annesinin adı ise Zekiye’dir.

İlk öğrenimini Pınarbaşı Atatürk İlkokulunda tamamlayan Nergis, orta ve lise öğrenimini Pınarbaşı Lisesinde tamamladı. 1985 yılında lise’den mezun olan Hülya Nergis, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı ve 1990 yılında mezun oldu. 1991 yılında Kayseri’de Avukatlık stajını tamamlayan Nergis, 1992 yılında Pınarbaşı’nda Serbest Avukatlık Bürosunu açtı. 1996 yılına kadar kendi bürosunda serbest avukat olarak çalışma hayatına devam etti.

1996 yılında Etem Nergis ile hayatını birleştirerek Kocaeli’ne yerleşti. Hülya Nergis’in eşi Etem Nergis’in mesleği Elektrik Elektronik Mühendisi olup, memleketi Uzunyayla Maraşlı Köyüdür.

Evliliği ile birlikte hayatına Kocaeli’nde devam eden Hülya Nergis, burada serbest avukatlık görevini sürdürdü. Bunun yanı sıra eşi ile ortak olduğu NERMAK Otomasyon Proje Mak. İnş. Müh. San. ve Tic. Ltd.Şti. sorumlusu olarak çalışmıştır.

Nergis, 2001 yılında AK Parti Kadın Kolları Kocaeli İl Teşkilatı Kuruluşunda, İl Yönetim Kurulu (Anakademe) üyesi olarak görev aldı ve 2002 yılında, Kocaeli Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı oldu. Ak Parti Kadın Kolları ilçe ve belde teşkilatlarının kurulması için etkin bir şekilde teşkilatlanma çalışmaları yaptı. 2007 yılında Milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa etti.

Hülya Nergis, aynı zamanda Kocaeli, Kayserililer Derneği ve Derince Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.
1 Kasım 2015 tarihindeki, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, Kayseri ilinden Milletvekili seçilmiştir. TBMM Tarım Komisyonu üyesidir.

İyi derecede İngilizce bilen Hülya Nergis, evli ve 3 çocuk annesidir.