Hilal Altınbilek Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

Hilal Altınbilek Kimdir? Aslen Nereli? Biyografisi – Hayatı

hilal-altinbilek-kimdir

Angelina Jolie’ye olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken ve Fox TV ekranlarında yayınlanan “Karagül” dizisinde canlandırdığı “Özlem Şanverdi” karakteri ile adını duyurmayı başaran ünlü oyuncu Hilal Altınbilek kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Hilal Altınbilek hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Hilal Altınbilek Kimdir?

Tiyatro ve dizi film oyuncusu Hilal Altınbilek, 21 Ocak 1991 tarihinde, İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen Hırvat olan oyuncu, ilk öğrenim yıllarında tiyatroya başlamış ve İzmir’de Çağdaş Drama Topluluğu’nda Ali Haydar Elçığ’dan eğitim almıştır.

Oyunculuk eğitiminin ardından 2009 ve 2010 yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio’da oyunculuk eğitimi aldı.

Televizyon dünyasına ilk adımını ise FOX TV ekranlarında yayınlanan “Derin Sular” dizisi ile atmıştır. Bu dizide Hilal Altınbilek, “İrem” karakterini canlandırmıştır.

Derin Sular dizisi ile adını duyurmayı başaran güzel oyuncu, yine FOX TV ekranlarında 2013 yılında yayınlanan “Karagül” dizisinde rol almış ve “Özlem Şanverdi” karakterini canlandırmıştır.

Rol aldığı televizyon dizileri

2011 – Derin Sular – İrem
2013 – Karagül – Özlem Şanverdi