Hazal Türesan Kimdir? Tatlı İntikam Başak Kimdir?

Hazal Türesan Kimdir? Tatlı İntikam Başak Kimdir?

hazal-turesan-kimdir

Son günlerde en başarılı yapımlar arasında yerini alan “Tatlı İntikam” dizisinde “Başak” karakterini canlandıran Hazal Türesan kimdir? Aslen nereli? Hangi dizilerde oynadı? Hazal Türesan hakkında bilinmeyenler ve merak edilen tüm detaylar yazımızda…

Hazal Türesan Kimdir?

Tatlı İntikam dizisinin Başak’ı Hazal Türesan, 7 Mayıs 1985 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi.

Ankara’da dünyaya gelen ve aslen de Ankara’lı olan başarılı oyuncu, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır.

Henüz çocuk yaşlardayken tiyatro oyunlarında yer alan ve kariyerini bu yönde şekillendiren Türesan, bir çok başarılı tiyatro projelerinde yer almıştır.

Çöplük, Soytarılar Okulu, Kuşlar, İçerdekiler, Nar ve Azizname Hazal Türesan’ın yer aldığı tiyatro projelerinden bazılarıdır.

Daha sonra kariyerine daha çok dizi filmlerde yer alarak devam eden başarılı oyuncu, ilk olarak 2008 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan “Beni Unutma” dizisinde rol almıştır.

Buradaki başarısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran güzel oyuncu sırasıyla; 2009 yılında “Deniz Yıldızı”, 2011 yılında “Yeniden Başla”, 2014 yılında “Kara Para Aşk” ve son olarak 2016 yılında yayınlanan ve halen yayınlanmaya devam eden “Tatlı İntikam” dizisinde “Başak” karakterini canlandırmaktadır.

Rol aldığı diziler

2016 – Tatlı İntikam
2014 – Kara Para AŞk
2011 – Yeniden Başla
2009 – Deniz Yıldızı
2008 – Unutma Beni