Hande Erçel kimdir?

Hande Erçel kimdir?

Güneşin Kızları dizisi ile yıldızı parlayan oyuncu Hande Erçel kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? hangi dizide oynuyor? Hande Erçel hakkında bilinmeyenler ve çok daha fazlası yazımızda…

Hande Erçel Kimdir?

Kanal D ekranlarında yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisi ile tanıdığımız Hande Erçel, 1993 yılında, Balıkesir’de dünyaya geldi.

Lise eğitiminden sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları bölümün’e kayıt olan güzel oyuncu, eğitimine halen devam etmektedir.

Erçel, 2012 yılında, “Miss Civilization Of Turkey” ve yine aynı yıl düzenlenen “Miss Civilization Of The World” yarışmalarına katılmış ve her iki yarışmada da birincilik ödülüne layık görülmüştür.

Televizyon ekranlarına ilk adımı “Güneşin Kızları” dizisi ile olmuş ve bu dizide canlandırdığı “Selin” karakteri ile yıldızı parlamıştır.

Güneşin Kızları ekrana veda ettikten sonra bir süre ekranlarda görünmeyen Hande Erçel,2016 yılında yayınlanmaya başlayan ve halen devam eden, “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde “Hayat” karakterini canlandırıyor.

Filmleri

2013 – Dizi Çalıkuşu – Zahide Yardımcı oyuncu
2014 – Film Çılgın Dersane Üniversitede – Meryem Yardımcı oyuncu
2014 – Dizi Hayat Ağacı – Selen Yardımcı oyuncu
2015-2016 – Dizi Güneşin Kızları – Selin Yılmaz/Mertoğlu Başrol oyuncusu
2016 – Dizi Aşk Laftan Anlamaz – Hayat Başrol oyuncusu

Ödülleri

2012 – Miss Civilization Of Turkey – Birincilik

2012 – Miss Civilization Of The World – Birincilik

2016 – 23.İTÜ Emös Başarı Ödülleri –  En İyi Kadın Dizi Oyuncusu – Güneşin Kızları

2016 – 7. KTÜ Medya Ödülleri – En İyi Çıkış Yapan Kadın Dizi Oyuncusu – Güneşin Kızları